ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
UKSTUDIO
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
40
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Son Ziyaret:
20 dakika önce
Toplam Mesaj:
48 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
41 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Utkan Kutur
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

~Utkan Kutur 50L Nano Hightect bitkili lepistes 350L Malawi cichlid 20L Gambusya

SON 10 MESAJI

Ücreti Karşılığı Tasarım Yaptırmak İstiyorum
Yine size yakın ve iyi tasarımlar yapan tanıdık ve tecrübeli bir petshop olarak önerebileceğim
Cikletist var ama müsat bir zaman bulabilirsek bende yardımcı olmaya çalışırım, bu arada ben akvaryum kuracak olsam tasarımını kendim yapmak isterdim çünkü en zevkli ve huzur veren kısımlarından birtanesi bence.
Bu parçalara para verip birde başkasına dizayn ettirmek istemezdim.[:)]
Akvaryuma Yosun Yiyici Önerisi
Evet an itibari ile amano karideslerimi adist aquascaping ten almış bulunmaktayım üretime geçmeyi herkesin istediği gibi bende istiyorum. İmkansız değil ama çok zor
Deneyeceğim bakalım…
Lütfen Yardım Edin. Beta Balığım Çok Hasta.
Öncelikle Balığınızın sağlığına kavuşması zor çünkü önce suyu sağlıklı bir forma getirmeliyiz ama balığın o kadar ömrü olduğu meçhul
Sizin yapmanız gereken suyun bakteri kültürü oturmuş olduktan sonra balık eklemekti bunun için de
dinlendirilmiş suya bakteri kültürü ekleyip (yada aşılama yöntemi de olabilirdi) filtrasyonlu şekilde akvaryumun tam randımanlı halde 1 hafta gibi bir süre çalışması gerekiyordu daha sonrasında akvaryumcudan aldığınız balığın suyu ve sizin suyunuzun aynı dereceye getirilmesi ve balığı akvaryumunuzun suyuna alıştırdıktan sonra balığın olduğu suyu akvaryuma eklemeden sadece balığı eklemeniz gerekirdi bunlardan sonra dinlendirilmiş su ile haftalık su değişimleri ile ilerleyebilirdiniz bu arada akvaryumdaki renkli taşları ve plastikleri çıkarmanız iyi olmuş bunlar para tuzağı.
Balığınızın suyunu sağlıklı bir hale getirebilmek için su değişimleri yapılabilir ve suyunuzdaki azot dengesini oturtmak için akvaryuma amonyak kaynağı olarak yem atabilirsiniz bu sayede filtredeki amonyağı-nitrite-nitriti-nitrata dönüştüren bakterilerin oluşumunu sağlayabilirsiniz bu denge oturmaz ise akvaryumunuzdaki atıklar başka bakterilerin üremesine ve balığınızın bu şekle gelmesine, suyunuzun bulanmasına neden oluyor.
Kafalı Yunus (damızlık Altı) Çeşme Suyu Hakkında.
[QUOTE=Ehtiyar]Burada:

Dinlendirilmiş su önerisi bulunmuyor. Uzatmadan.[/QUOTE]

Acaba akvaryuma dinlendirilmeden direkt çeşme suyu koyulmasına karşı isem ve bunun için dil döktüysem bu dinlendirilmiş su önerisinde bulunduğumu anlamanız için yeterli değilmi ?🤔
Akvaryuma Yosun Yiyici Önerisi
[QUOTE=MasterChiefHakan]
Türkiye'de amano karidesi satan var mı? Ben görmedim. Bulsam, balık eklemem, sadece 天野 karides olan akvaryum kurulumu yaparım. Üretip, ülkemizde yaygınlaşmasına katkı sağlamak isterdim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231847/250820241815491.jpg[/IMG][/QUOTE]

Evet var daha geçen aya kadar cikletist petshop ta vardı ama kaçırdım şuan amano karides aramaktayım
Lepistesim Dogurdu
Akvaryumunuzda yeteri kadar saklanabilecek bitki, kaya, mağara tarzı yerler var ise yavruları ayırmanıza bile gerek kalmaz
Zaten sizin akvaryumda rafya da varmış.
Aslında ayıracaksanız bile bunu ayrı bir akvaryum yerine aynı akvaryuma yavruluk ekleyerek yapsanız bence daha basit ve sağlıklı olabilir.. keyifli hobiler[:)]
Yeni Lepistes Akvaryum Kurulumu
Lepistes bakmak aslında bir görsel şölendir çeşitli özel türler veya karma türler.
Bence bu akvaryumu çok daha şık hale getirebilirsiniz bitki toprağı çeşitli bitkiler ve bitkilere göre karbondioksit ve gübre desteği, dallar, kayalar gibi dekorlar ile muhteşem bir akvaryum yapabilirsiniz, ki zaten lepistes gibi bir balık bunlara yatkın ve izin veren bir balık türüdür tabi sadelikte akvaryum düzeninde şık durabilir.. [:)]
Hamile'mi Değil'mi
[QUOTE=Eren ensar]Peki ben bu balığı doğuracağı zamana kadar yavruluğun içinde tutsam bi sakıncası olur'mu balığa [/QUOTE]

Yetişkin, yavru verecek boydaki lepisteslerin
Arkası genel olarak hep hamile oldukları için bu şekilde siyahtır ancak doğum yaklaşmış olduğunda siyahlık daha da artar, erkek lepistesler dişinin arkasında rahat vermeden kovalar ve bu dişi lepistesin doğumunun yaklaşmış olduğunu belirtir
Lepistesi yavruluğa erken almak gereksiz strese neden olur
ben akvaryumumda bitkiler ve yeterince saklanma alanlarının olduğu sürece yavruluk yerine akvaryumun içerisine doğurması taraftarıyım ancak sonradan yavruların gelişiminin hızlanması için isteğe göre yavruluğa alıyorum
[QUOTE=Ehtiyar]" Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim" demişti şair.
Öyle bir ihtimal de yok, içinde metan olan suyu içerecek Belediye Başkanı, Muhtar yok memlekette. Yüzlerce köyden su numunesi alıp analizlerini yaptım. Rastlamadım. Ayrıca alüminyum doğada saf bulunmaz suda erimez. Ancak ve ancak arıtma tesislerinin ön çökeltme bölümlerinde alüminyumlu bileşik kullanan yerlerde ve izin verilen oranlarda olur. Cıvaya hiç girmeyelim uzayacak.
Hassas olmak iyide gereksiz korkutmaya veya kafanızdaki oluşan sabitlere delilsiz dayanak yazmaya gerek yok.
Diyorsaniz ki şimdiye kadar kırmızı kaz görmemiş olmanız bundan sonra göremeyeceğiniz anlamına gelmez onu da tartışabiliriz fakat burada değil felsefe forumunda.[/QUOTE]

Tekrardan merhaba
Ben inandığım gerçekten korkmam
Konunun gereksiz uzatılmaması yönündeyim
Ben dinlendirilimiş su önerisinde bulundum ve bunun sebeplerini belirttim ben köy muhtarınaymış, başkanaymış güvenenlerden değilim. Soruyu soran hobici arkadaşa onu ve balıklarını üzmeyecek tavsiyeler ile ilerlemesini öneriyorum sağlıklı hobiler..
[QUOTE=Ehtiyar]Metan gazının diğer bir adı bataklık gazıdır. Ne işi var çeşme suyunda. Tövbe tövbe. Yani....[/QUOTE]

Benim yazımı tekrar tekrar okuyabilirsiniz bulunabiliyor demiştim kesin anlamda bulunur demedim. sadece bu bir risk örneğin köy ortamlarında kuyudan alınan bir su ise imkanı var ayrıca çeşme suyunda kireç, ülkenin çeşitli yerlerine göre değişen civa, alüminyum gibi maddeler de belli miktarlarda var akvaryumda bunların birikimini göze alıyorsanız kullanın balıklar allaha emanet.
Ben sizi engelleyemem sadece görüşüm bu yönde. balıklar, özelliklede ev ortamında bakılan hassas balıklar insanlar kadar dayanıklı değil ki hatta insanlar için bile çeşme suyu içilmesi önerilen bir şey değil..

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.