Pilli Hava Motorları Kaç Saat Dayanır

orhunaltasÇevrim Dışı

İl: Aksaray
orhunaltasÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 12:03
Tropheus Chipimbi balıklarım var..
14 Mart 2010 tarihinde yani yarın aksarayda bakım nedeni ile sabah  08.00 ile 17.00 saatleri arasında elektrik kesintisi olucak..
Ben 2 adet pilli hava motoru aldım. 2 adet büyük pille çalışıyor.. Duracell marka pil aldım..
Akvaryumumda sumplu ve 500 litrelik..
Burda merak ettiğim iki şey var..
Bu pillerle motor 9 saat çalışır mı..
Ve sump elektrik olmayacağı için çalışmayacak su eksiltmezsem taşar mı..
Yarın elektrik kesintisinde yapmam gerekenlerle ilgili yardımlarınızı beklıyorum. Çok acil..
Sizce balıklar zarar görmeden ne yapmalıyım arkadaşlar.. 

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

mightymuratÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Samsun
mightymuratÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 12:56
Yapabileceğiniz en basit şey birkaç tane daha pil alıp işinizi garantiye almaktır ayrıca bugünden hava motorlarını test edin sorun çıkarsa değiştirin.

PuLcheRÇevrim Dışı

İl: Istanbul
PuLcheRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 13:04
Eğer motorun ucuna hava taşı koyarsanız motor çok zorlanacağı için pilin ömrü kısa olacaktır. Hortumun ucundaki hava taşını çıkarıp havanın serbest olarak akvaryuma ulaşmasını sağlarsanız piliizin ömrü iki kat artacaktır.. Çünkü hava taşları motoru oldukça fazla zorluyorlar..

Teşekkür Edenler: [T]216124,Gld5[/T]

orhunaltasÇevrim Dışı

İl: Aksaray
orhunaltasÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 13:29
Ben şimdi 1000 watlık bir güç kaynağı aldım.. Buna sadece hava motorunu bağlamayı düşünüyorum.. Sump un kafa motorunu bağlarsan sanırım çok dayanmaz..
Ama verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.. Hemen hava taşlarını çıkarıcam..
Sureklı akvaryumun başında olsam pil bittikçe değiştiririm ama akvaryum iş yerimde ve ben o gün işyerine sabah saat 8 gibi gidicem.. Sonra birde 12 de uğrama sansım var.. Benim düşüncem saat sekizde pilleri takıp çıkmak olucak.. Sonra 12 de gelince tekrar piller bitmese bile yeni pil takıp çıkıcam.. Durma şansım yok işyerinde..
Güç kaynağıda biraz idare ederse eğer inşallah kazasız atlatırım bu günü..
Sizde supun kafa motorunuda güç kaynağına bağlasam mı..? Güç kaynağının kafa motoru 50 watt..

tayfun73Çevrim Dışı

İl: Izmir
tayfun73Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 13:47
Pilli hava motoruyla ilgili fazla endişelenmene gerek yok. Arada uğrayıp pilleri değiştirirsen rahatlıkla idare edecektir.

Sump hiç kullanmadığım için yanıltmak istemem ancak çalıştırmazsan da sorun olacağını sanmıyorum.

Tankın epeyce büyük olduğundan balık sayın fazla değilse değerlerini biraz daha uzun süre koruyabilecektir. 

Asıl büyük problem ısı düşmesinden doğabilir. Isıyı nasıl halletmeyi düşünüyorsun?

ethmshnÇevrim Dışı

İl: Ankara
ethmshnÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2010 21:15
Acil yardıma ihtiyacım var.
Ankara'dan Çanakkale'ye 10 litrelik bir kova ile pilli hava motoru takarak 13 adet yavru tropheus göndereceğim.(Yaklaşık 9 saatlik mesafe)
Piller en büyük boydan 2 tane.Şimdi bu şekilde otobüse versem sorunsuz bir şekilde Çanakkale'ye gider mi?Piller biter mi aceba diye korkuyorum.

Pilli hava motoru kullanan tecrübeli abilerimizden yardım bekliyorum... 

FthSrkyaÇevrim Dışı

FthSrkyaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2010 22:24
Emin bey hava motoru hakkın bir yorum yapamayacağım fakat oksijen basabilirsiniz.Bu link'i incelemelisiniz.

ethmshnÇevrim Dışı

ethmshnÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2010 05:35
Hocam yardım için teşekkürler ama ben aradığım şeyi bulamadım.

Sobo pilli hava motoruna 2 adet büyük pil taksam kaç saat dayanır?Sadece bunu öğrenmek istiyorum.

E_C_NÇevrim Dışı

İl: Konya
E_C_NÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2010 09:12
Emin bey, Duracell pil alırsanız, en az 15 saat hava motoru çalışacaktır. Bu net bir tecrübedir.

Ufuk DenizÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Trabzon
Ufuk DenizÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2010 11:24
Ben panasonic buyuk boy pil kullanarak 4 günde 2 defa pil değiştirerek balık nakli yaptım. Normalde hava motorları tek pil ile de çalışıyor. 2 pil ile daha fazla çalışıyor. Tam garanti istiyorsanız 4 Adet pili uygun şekilde bağlayarak kesintisiz bir performans elde edebilirsiniz.

blueaortÇevrim Dışı

İl: Izmir
blueaortÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2010 11:49
2 adet Duracell alkaline pil  ile 18 saat çalışıyor ben adanaya yolladım izmirden adam alıp eve götürdüğünde hala çalışıyormuş motor

ethmshnÇevrim Dışı

ethmshnÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2010 12:33

Hepinize çok teşekkür ederim Tebessüm İlk balık gönderim tecrübem olacaktı ama kısmet değilmiş.Pilli motorudur,pilidir,kovasıdır derken herşeyi hazırlamışken ve balıklar 1 gündür açken hooop adam vazgeçti Sansürlenmis

İşte bu yüzden gönderim işini sevmiyorum.Bir daha da bu işe yelteneceğimi sanmıyorum.
En azından zoraki sahip olduğumuz pilli hava motorunun kaç saat dayanacağını öğrenmiş olduk Kahkaha

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2010 13:31
Biraz şansız bir durum olmuş ama neyse artık bilgiler size kalmış oldu inşallah bir dahakine tereddüt etmeden kullanmak nasip olur.