İşte Amerikan Rüyası

Neothauma Çevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]14943,1[/B]
İl: Yurtdisi
Neothauma Çevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2009 19:23
Cenk yavrular maşallah çok güzel de o dibin hali ne öyle?Utangaç

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

rcallÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Manisa
rcallÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2009 19:37
[QUOTE=imbellis]Cenk yavrular maşallah çok güzel de o dibin hali ne öyle?Utangaç[/QUOTE]
Yavru tankında o kadarlık olur. Gerçi hijyenlik yavru tankında daha önemli ama, dip çekimi güç olur. Cenk, hava setlerinin plastik borusuna hava hortumu bağlayıp, dip çekimini gönül rahatlığıyla yapabilirsin. Dibi çekerken bir elinde hava hortumu üzerinde olursa, yavru yaklaştımı hortumu kırar akımı durdurabilirsin.
Saygılar...
rcall2009-01-11 19:38:08

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
İl: Istanbul
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2009 19:39
2 gün evde yoktum . Tankın dibi perişan haldeydi . Dipçekimi yaptım ve fotoğrafları öyle çektim . Biranda yükleme çok yapmayayım diye biraz pislik kaldı . Hava hortumu ile dip çekimimi yapıyorum . Suyu 2 litre sürayi ile ekliyorum . Her seferinde 2 litre arttırıyorum . Bugün 8 litre anatanktan 4 litre çeşmeden ekledim ...

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2009 23:11

Kanka yavrular iyi gidiyo.1-2 haftaya yanındayımBig%20smile

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2009 23:14
Merhaba arkadaşlar;
Eda hanım tankınız hayırlı olsun. Çok çok güzel olacak belli.Boyutlar mükemmel. Benim tanktan sonra sizin tankta bu başlık adında fikirlerle, tecrübelerle, tavsiyelerle şekillenecek ve inanın çıkan sonuçtan sonra "bu kadar olacağını tahmin etmiyordum" diyeceksiniz.
Cengo yavrular maaşallah boylanmaya başlamış. Bahara geldiğimizde senin yavrular haydar gibi olacaklar kesin.
Bende hafta sonu;
1 adet erkek aykuyruk kılıç (Yeşil gövde,mavi fosforlu noktalar,sarı yüzgeçler)
1 adet dişi aykuyruk kılıç (Kırmızı gövde,siyah kuyruk ve yüzgeç)
2 adet dişi kılıç (gövde üst kısmı kırmızı, alt kısım beyaz renkte)
1 adet dişi kılıç (düz turuncu)
3 adet silver dollar
3 adet kaplan tetrazon aldım.

Şu an akvaryum oldukça hareketli.Fakat ateşağızım aynı teksasım gibi hasta :(
Derin derin soluk alıyor. Yem yiyor ama hareket etmiyor.Renkte kararma, açılma yok. Denizli'de bir akvaryumcu abiye sordum, solungaç paraziti olabilir dedi. Moralim bozuldu.Diğer balıklara bulaşmasından korkuyorum.
Akvaryuma bol hava verdim, %25 su değiştirdim. 6 diş sarımsağı ezip kaynattım, suyunu süzüp akvaryuma döktüm.
Elimde Flagy olmadığı için ancak bunları yapabildim. Umarım en kısa zamanda kurtulur atş ağızım :(

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2009 09:01
Cenk yavrular gittikçe büyüyor.
Barış balğın için üzüldüm yeni resim yokmu?
Saygılar.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2009 10:05
[QUOTE=enginkoc34]Cenk yavrular gittikçe büyüyor.
Barış balğın için üzüldüm yeni resim yokmu?
Saygılar.
[/QUOTE]
Engincim, balıkların durumu düzelene kadar fotoğraf koymayacağım. Çünkü akvaryuma fazladan hava taşı, iç filtre vs koydum. Ayrıca direnç katması için sarımsak suyu ekledim. O yüzden su bulanık. En kısa sürede fotoğraf ekleyeceğim.
Evde bulunan ve adaptör olmadan çalışmayan, çok iyi özelliklere sahip olmayan bir notebookum var. Ona web cam bağladım. Bugün yarın onun üzerine camera server kurup günün her saati canlı olarak akvaryumu izleyeceğim :):) Sizlerede kullanıcı adı ve şifreyi vererek izletebilirim.
O zaman fotoğrafa falan ihtiyaç kalmayacakBig%20smile
Böylelikle onlie tavsiye ve hastalık için tedavi yöntemlerini bana bildirirsiniz.
Bu hafta içi bu işi bitireceğim inşallah. Notebook ekranı güç korumaya geçtiği için çektiği elektrik oldukça az oluyor.
Hatta usbden birkaç webcam bağlayıp farklı görüş açılarından izletebilirim. Nede olsa bilgisayar dünyasında fantazi bol :)

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2009 10:09
Vay be online akvaryum ha.Çığır açtın valla.Sarımsak suyunu iyi etmişsin.Bende sık sık kullanırım ve balıklara çok faydası oluyor.
Bende diskusu kaybettim,ürkekliğini atamadı.En azından banada boy konusunda tecrübe oldu.Bir daha küçük diskus almam.
Saygılar.

shockingÇevrim Dışı

shockingÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2009 11:32
[QUOTE=myillar] http://img212.imageshack.us/my.php?image=dsc00210nu5.jpg  BU BALIKTA BENİM BAKIN BAKALIM ASIL SİZ KAFALI BEYAZ ZEBRA GÖRDÜNÜZMÜ?

Buyurun kendi midas'ım.

Saygılar,
[/QUOTE][/QUOTE]

Resimdeki balık benimdir.

Siz hiç böyle kafalı ve bu boyda zebra gördünüzmüki bu balığa beyaz zebra diyorsunuz?.
[/QUOTE][/QUOTE]

Sizin resimdeki baya bir yaşlı erkek beyaz zebra midasla zebra nasıl ayırt edemiyorsunuz anlamadım.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2009 15:21
Yorum yazan herkeze teşekkür ederim . Dediğiniz gibi gittikçe büyüyorlar . Canlı yeme de bir türlü başlayamadım .

Cumartesi günü doktora son kontrola gideceğim(pendiğe) . Ondan sonraki hafta ameliyat olacağım için aranızda olamayacağım malesef . Dönüşte maltepede bir akvaryumcudan 3 adet silver dolar almak istiyorum sizce uygun olurmu ? Ana tanktada yavrular var ... Birde Engin Abi bitkilerden ses yokmu Utangaç

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2009 15:24
[QUOTE=aqua_boy]Yorum yazan herkeze teşekkür ederim . Dediğiniz gibi gittikçe büyüyorlar . Canlı yeme de bir türlü başlayamadım .

Cumartesi günü doktora son kontrola gideceğim(pendiğe) . Ondan sonraki hafta ameliyat olacağım için aranızda olamayacağım malesef . Dönüşte maltepede bir akvaryumcudan 3 adet silver dolar almak istiyorum sizce uygun olurmu ? Ana tanktada yavrular var ... Birde Engin Abi bitkilerden ses yokmu Utangaç
[/QUOTE] Cenk biraz daha beklemen lazım,aklımdasın bende bekliyorum budama için gerekli boya gelmelerini.Geçmiş olsun umarım ciddi bir şey değildir hastalık.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2009 15:26
Teşekkürler Engin Abi . Beklemeye devam o zaman :) . Ameliyat pek ciddi bişey değil ama işte ameliyat sonuçta :) Burnumla ilgili ...

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2009 15:41
[QUOTE=aqua_boy]Teşekkürler Engin Abi . Beklemeye devam o zaman :) . Ameliyat pek ciddi bişey değil ama işte ameliyat sonuçta :) Burnumla ilgili ...[/QUOTE] Aynı problem bendede var.Daha küçükken gitmediğime pişmanım.
Bende saz ve güller var.Sazlar değil ama güllerin biraz daha uzaması lazım.
Bu ara gübreyi kestiğim için geç uzuyorlar.Az daha bekle bari gönderdiğime değecek bir sayıya ulaşsınlar,o zaman senden kargo adresi alırım.
Saygılar.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2009 15:41
Tamam Engin Abi ne zaman istersen . Bende onlara zemin hazırlamalıyım . Silis kumda boğulmasınlar ...