İşte Amerikan Rüyası

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2008 23:44
Merhabalar.
Numan, karmaya hiç katma oscarı... Göz%20Kirpma

Saygılarımla.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2008 23:56
[QUOTE=Darknumi]Banada bir akıl verin
1.düşüncem
1 erkek astranot
1 erkek green terör
1 erkek golden severum
Bu birinci saydım karma aklımda ve kurmayı planlıyorum ve çok konuşmuştuk hatta yavru alıp büyütebileceğimde daha balıkların birbirlerine ılımlı olabileceklerini söylemiştiniz.
1 Erkek green terör
1 astronot
1 rainbow
1 golden severum
1 vieja
sizce hangisi daha sakin olur.?
[/QUOTE]

270 lt idi galiba hacim. O ilk karmada sonuç olarak ya severum ya astro ezilir. GT erkek ise eninde sonunda astroya dar eder orayı. Bence de astro alma, 270 e sığmaz o balık. Oradaki türlerden GT, severum ve bir çift rainbow olabilir. Ama GT+ severum pek içime sinmiyor açıkçası. GT nin yerine Geophagus brasiliensis düşünebilirsin. Vieja sert ve fazla büyük kaçar oraya.

[QUOTE=aqua_boy]Aslında kesin karar verirsem delice bi karar ile makav dişisini çıkarıp , amerikan erkekleri karması gibi bir delilik yapabilirim Sok  Çünkü tek türden acayip sıkılmaya başladım Utangaç[/QUOTE]

Yok mantıklı olan o zaten. Sen bir üret ondan sonra dişiyi çıkarır diğer balıkları eklersin. Karmada üretim haram bize.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2008 07:39
Teşekkür ederim Umut Abi . Aslında karmada üretim neden haram dedin anlamadım ? Mesela Ümit Abi karmada üretim yaptı ? O zaman sabrım yeterse bir batın yavru alıp sonra karmaya geçebilirim . Aslında güzel bi makav çifti yakalamışken ayırmak çok salakça geliyor . 1 çift makavın yanına hangi türü önerirsiniz peki ? Hafta sonu yeni tür alma durumum olabilir ...

Severum konusunda ısrarcıyım biraz ama siz ne dersiniz ? 7-8 cm 2-3 tane severum koysam ne olur acaba ? Makavların sertlik durumu vsvsvs Utangaç

Saygılar ...
aqua_boy2008-11-21 07:59:51

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2008 12:51
[QUOTE=aqua_boy]Teşekkür ederim Umut Abi . Aslında karmada üretim neden haram dedin anlamadım ? Mesela Ümit Abi karmada üretim yaptı ? O zaman sabrım yeterse bir batın yavru alıp sonra karmaya geçebilirim . Aslında güzel bi makav çifti yakalamışken ayırmak çok salakça geliyor . 1 çift makavın yanına hangi türü önerirsiniz peki ? Hafta sonu yeni tür alma durumum olabilir ...

Severum konusunda ısrarcıyım biraz ama siz ne dersiniz ? 7-8 cm 2-3 tane severum koysam ne olur acaba ? Makavların sertlik durumu vsvsvs Utangaç

Saygılar ...
[/QUOTE]
Karmada üretim yapmak için; normalde tankına koyabileceğin balık sayısının %60 azını koyuyorsun. Örneğin mota çiftim tankın %45ine sahip. Zebra çiftim tankın %30 una. Bu dediğim alanlar dip alanı olarak. Pollini yüzeye sahip. vs  vs vs.
Severumu deneyebilirsin. Ama dikkatli gözlemlemelisin. Risk durumunda müdahale etmen gerekiyor.

Saygılarımla.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2008 10:06

Uzun uzun düşündüm ve şuanlık yeni amerikan almamaya karar verdim . Gözlemleme açısından bikaç batın tektürden yavru alıp sonra başka bir çift ekleyeceğim . 12 gibi akvaryumcuya kılıçları bırakacağım ve yeni tür alacağım . Bu türde tetrazon :) Sizce kaç adet almalıyım ? Annem 10 diyor bende fazla diyorum :)

Saygılar ...

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2008 10:08
Abi ben yinede Amerikanlarda karmada üretime sıcak bakmıyorum. Ha belki akvaryum büyük olursa olabilir.Tank büyüdükçe barışçıldan agresife doğru geçiş yapılabilir.
Gerçi amerikanı her şartta büyütmek biraz zahmetli.Dişiyi ayır, olmadı erkeği ayır,yavruları ayır vs vs. Uğraşması zevkli ama yorucu :)
Dün akşam itibarı ile demasonilerden kurtuldum.Eşime akvaryum aldık kurduk.65 litre sadece 4 demasoni olacak.Pipo filtre var.Artık sadece kendilerine ait bir evleri var.
Saygılar.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2008 10:44
[QUOTE=aqua_boy]

Uzun uzun düşündüm ve şuanlık yeni amerikan almamaya karar verdim . Gözlemleme açısından bikaç batın tektürden yavru alıp sonra başka bir çift ekleyeceğim . 12 gibi akvaryumcuya kılıçları bırakacağım ve yeni tür alacağım . Bu türde tetrazon :) Sizce kaç adet almalıyım ? Annem 10 diyor bende fazla diyorum :)

Saygılar ...

[/QUOTE]

Merhabalar.
Cenk, tetrazonlarda sayı arttıkça agresifleşiyorlar. Azami 6 adet almalısın. Yoksa koca koca cichlidlerin kuyruğunu kemirmekten hiç çekinmiyorlar. İlaveten tetrazon yerine daha sakin ve o forma yakın Avusturalya'lı gaga ağız rainbowu tavsiye ederim.

Saygılarımla.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2008 11:41
Tetrazonların o hareketliliği, senin çifti rahatsız etmesin sakın Cenk?
Bence iyi düşün. Tetrazon kıpır kıpır bir balık.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2008 12:00
Bence kıpır kıpırlılıkları haydarı üstlerine çekicek ve haydarda dişiyi rahat bırakmış olacak Dil%20Çikarma 

Saygılar ...(sayfa 94 oldu şafak 6 :) )

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2008 13:18
[QUOTE=aqua_boy]Bence kıpır kıpırlılıkları haydarı üstlerine çekicek ve haydarda dişiyi rahat bırakmış olacak Dil%20Çikarma 

Saygılar ...(sayfa 94 oldu şafak 6 :) )
[/QUOTE]

Aynen öyle. Üretimde hedef balık kullanımının yararını özetlemişsin.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2008 13:50
Balıklarımı aldım 10 tetrazon(1,5-2,5 cm) ve 7 cmlik bir vatoz . Umarım tetrazonlar sıkıntı yaratmaz ...

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2008 13:54
[QUOTE=aqua_boy]Balıklarımı aldım 10 tetrazon(1,5-2,5 cm) ve 7 cmlik bir vatoz . Umarım tetrazonlar sıkıntı yaratmaz ...[/QUOTE]

Tetrazon çok süpriz bir balık. 26 taneyi azad etmek zorunda kalmıştım.

Saygılarımla.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2008 21:28

Amerikan başlığına tetrazon fotoğrafı koymak biraz saçma oldu ama olsun amerikanlara uygun dither fish Dil%20Çikarma

İşte pirhana sürüm , yem yerken gerçektende izlemesi harika oluyor önce biri dalıyor sonra diğerleri o sırada haydar gelip çekilen üleeyn dercesine girerek yemleri alıyor :) ;

DarknumiÇevrim Dışı

Özel Üye
DarknumiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Kasım 2008 21:33
Ben balıklarımı aldım 2 tane green terör 2 side erkek ve 280 lt de 1 adet golden severum ve dev vatoz ile yaşamlarını sürdürecekler merak edenleri aydınlatmak amacıyla yazdım.