Shadow

adige42Çevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
İl: Istanbul
adige42Çevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 07 Ekim 2013 21:13
[QUOTE=kralexxx][QUOTE=adige42]Hasan açlıktan ölen japon balığım hiç olmadı, aksine fazla yem vermekten dolayı kaybettiğim balığım oldu.Sımdı bayrama gıdecegım yıne yem vermeyeceım sonucu beraber gozlemleyelım.Sende makına alırsan yemlemeyı gunde bır sefer olarak ayarla fazla yem suyu bozacaktır ve sen burda olmadıgın ıcın mudahalede bulunamayacaksın.İstemediğin sonuçlarla karsılaşmak istemıyorsan tatıl donemınde yem mıktarını azalt mutlaka.[/QUOTE]

Bu konuda kesinlikle katılıyorum abi sana günde 1 kere ideal olacaktır. 15 gün çok çok uzun süre abi senin balıklar belki ölmez ama akvaryumundada bitki kalmaz.. benimkiler ise 2 kök anubias oldugundan dayanamaz..
[/QUOTE]

Hasan balıklar çok aç kalsada anubiasların yeni çıkan filizleri dışındakileri yiyemezler.Ama vatoz veya beslediğin başka balık var ise onların açlığa pek tahammülü yok japonlara saldırma girişiminde bulunurlar.Aklın kalmasın evde,yemleme makinası al rahatça tatilini yap en güzeli.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2013 08:38
[QUOTE=mclyucel]Dikkat ettiğim şey tekrar izlediğimde suda yüzen partiküller var.Video yemleme sonrası mı çekildi abi yoksa sürekli var mı bunlar.Ayrıca ısıtıcı olarak tetra ht200 ya da eheim jager 200 watt önerebilirim çok iyidir ikiside.
[/QUOTE]

Videodaki partiküller yemleme sonrasının izleri, dün eheim jager 200 aldım 1 tane akşamda taktım..
75 TL ye aldım, dediğin gibi gayet iyi bir alet gibi..
soğuklar artınca siyah ranchuların sırtlarına doğru beyazlıklar oldu gibi bende sıcaklığı sabitlemeye karar verdim bakalım inşallah kısa sürede yok olur takipteyim.

[QUOTE=adige42][QUOTE=kralexxx][QUOTE=adige42]Hasan açlıktan ölen japon balığım hiç olmadı, aksine fazla yem vermekten dolayı kaybettiğim balığım oldu.Sımdı bayrama gıdecegım yıne yem vermeyeceım sonucu beraber gozlemleyelım.Sende makına alırsan yemlemeyı gunde bır sefer olarak ayarla fazla yem suyu bozacaktır ve sen burda olmadıgın ıcın mudahalede bulunamayacaksın.İstemediğin sonuçlarla karsılaşmak istemıyorsan tatıl donemınde yem mıktarını azalt mutlaka.[/QUOTE]

Bu konuda kesinlikle katılıyorum abi sana günde 1 kere ideal olacaktır. 15 gün çok çok uzun süre abi senin balıklar belki ölmez ama akvaryumundada bitki kalmaz.. benimkiler ise 2 kök anubias oldugundan dayanamaz..
[/QUOTE]

Hasan balıklar çok aç kalsada anubiasların yeni çıkan filizleri dışındakileri yiyemezler.Ama vatoz veya beslediğin başka balık var ise onların açlığa pek tahammülü yok japonlara saldırma girişiminde bulunurlar.Aklın kalmasın evde,yemleme makinası al rahatça tatilini yap en güzeli.
[/QUOTE]

Dün eheim jager 200 watt ısıtıcı alıp taktım abi, sıcaklığı 25.5 gibi bir değere getirdim.
yemleme makinasını ucuz birşey almayı düşünüyorum izlenimlerime göre hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı işi yapıyorlar.
Sen gidipte şu ranchulara bakmadın yaa ahh Kadir abi ahh..

İlginç bir şekilde tüm siyah ranchularda mantar gibi beyazlıklar oluştu, bende hepsini küçük akvaryumuma aldım ısıtıcı vede hava taşı eşliğinde mikrofish bastım bakalım ne olacak..

işin ilginci diğer balıkların 1 tanesinde bile birşey yok (çok şükür) yarına inşallah toplarlarsa 1-2 güne geçer yoksa durum vahim ama mikrofish özellikle mantara çok iyi geliyor. Hayırlısı Allahtan
kralexxx2013-10-08 21:58:34

adige42Çevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
adige42Çevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2013 23:23
Hasan geçmiş olsun kardeşim balıklarında  flexibacter columnaris hastalığı oluşmuş.Deri lezyonlarına sebep olur solungaçlara hızla yayılır ve tehlikelidir.Daha önce forumdan bu hastalıga yakalanan balıkalrı olan arkadaslarımız oldu tehlıkelıdır.Butun tankı tedavı etmenı onerırım,baktopur direct etkılıdır.Mıkofısh ile tedavı etmende yerınde olur.Işıklandırmayı mutlaka kapat balıkları karanlıkta bırak.
Video da 10.sanıyede kı balıktan bahsedıyoruz degıl mı?
adige422013-10-08 23:25:31

Rc orandaÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
Rc orandaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Ekim 2013 23:24
[QUOTE=kralexxx][QUOTE=mclyucel]Dikkat ettiğim şey tekrar izlediğimde suda yüzen partiküller var.Video yemleme sonrası mı çekildi abi yoksa sürekli var mı bunlar.Ayrıca ısıtıcı olarak tetra ht200 ya da eheim jager 200 watt önerebilirim çok iyidir ikiside.
[/QUOTE]

Videodaki partiküller yemleme sonrasının izleri, dün eheim jager 200 aldım 1 tane akşamda taktım..
75 TL ye aldım, dediğin gibi gayet iyi bir alet gibi..
soğuklar artınca siyah ranchuların sırtlarına doğru beyazlıklar oldu gibi bende sıcaklığı sabitlemeye karar verdim bakalım inşallah kısa sürede yok olur takipteyim.

[QUOTE=adige42][QUOTE=kralexxx][QUOTE=adige42]Hasan açlıktan ölen japon balığım hiç olmadı, aksine fazla yem vermekten dolayı kaybettiğim balığım oldu.Sımdı bayrama gıdecegım yıne yem vermeyeceım sonucu beraber gozlemleyelım.Sende makına alırsan yemlemeyı gunde bır sefer olarak ayarla fazla yem suyu bozacaktır ve sen burda olmadıgın ıcın mudahalede bulunamayacaksın.İstemediğin sonuçlarla karsılaşmak istemıyorsan tatıl donemınde yem mıktarını azalt mutlaka.[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Dün eheim jager 200 watt ısıtıcı alıp taktım abi, sıcaklığı 25.5 gibi bir değere getirdim.
yemleme makinasını ucuz birşey almayı düşünüyorum izlenimlerime göre hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı işi yapıyorlar.
Sen gidipte şu ranchulara bakmadın yaa ahh Kadir abi ahh..

İlginç bir şekilde tüm siyah ranchularda mantar gibi beyazlıklar oluştu, bende hepsini küçük akvaryumuma aldım ısıtıcı vede hava taşı eşliğinde mikrofish bastım bakalım ne olacak..

işin ilginci diğer balıkların 1 tanesinde bile birşey yok (çok şükür) yarına inşallah toplarlarsa 1-2 güne geçer yoksa durum vahim ama mikrofish özellikle mantara çok iyi geliyor. Hayırlısı Allahtan
[/QUOTE]

Hava motorunu son güç kullan abi oksijen çok önemli mantar tarzı hastalıklarda

mclyucelÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
mclyucelÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 00:33
Hasan Hocam geçmiş olsun,üzüldüm balıklarınıza.O kadar da emek verildiği için.Umarım tez zamanda iyileşirler.Belirtilen hastalık hakkında bir kaç şey okudum tedavi için sera bactopur direct ve çok yüksek ısının olmaması öneriliyor.Dikkat etmekte fayda var.Bir de bulaşıcıymış tankı bir an önce kontrol altına alsan iyi olur diye düşünüyorum tedbir açısından.

muratcem55Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Samsun
muratcem55Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 08:06
Hasan dostum geçmiş olsun.Videoyu izlediğimde bende Kadir gibi siyah ranchunun üstünde beyaz sümüksü bir şeyler görmüştüm.İnşallah tedavin sonuç verir.Tekrardan geçmiş olsun.

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 09:13
[QUOTE=adige42]Hasan geçmiş olsun kardeşim balıklarında  flexibacter columnaris hastalığı oluşmuş.Deri lezyonlarına sebep olur solungaçlara hızla yayılır ve tehlikelidir.Daha önce forumdan bu hastalıga yakalanan balıkalrı olan arkadaslarımız oldu tehlıkelıdır.Butun tankı tedavı etmenı onerırım,baktopur direct etkılıdır.Mıkofısh ile tedavı etmende yerınde olur.Işıklandırmayı mutlaka kapat balıkları karanlıkta bırak.
Video da 10.sanıyede kı balıktan bahsedıyoruz degıl mı?
[/QUOTE]

Siyah ranchuların hepsinde var abi, 15 litre akvaryuma aldım mecburiyetten mikrofish vede hava motorunuda dayadım.. sabah iyi duruyorlardı sadece 1 tanesi en büyüğü hafif sallantılı yüzüyor gidici gibi..
Neden olurki abi bu hastalık ? birde sadece siyah ranchularda var

[QUOTE=mclyucel]Hasan Hocam geçmiş olsun,üzüldüm balıklarınıza.O kadar da emek verildiği için.Umarım tez zamanda iyileşirler.Belirtilen hastalık hakkında bir kaç şey okudum tedavi için sera bactopur direct ve çok yüksek ısının olmaması öneriliyor.Dikkat etmekte fayda var.Bir de bulaşıcıymış tankı bir an önce kontrol altına alsan iyi olur diye düşünüyorum tedbir açısından.
[/QUOTE]

Dediğim gibi hastalık sadece siyah ranchularda var dierlerinde şükür birşey yok, 15 litrelik tankın ısısını 24-25 gibi yaptım daha düşürsemmi ? ana tanka ne gibi bir önlemde bulunsam acaba ? bu bactopur denen şey ana tanka uygulanıyormu ? Birde hastalığın tam adı nedir ?

mclyucelÇevrim Dışı

Özel Üye
mclyucelÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 09:53
Flexibacter columnaris yazdığın zaman çıkıyor karşına abi.Ben okuduğumu aktardım sana herhangi bir tecrübem yok fakat öyle yazılmış bir makalesinde.Baktopur,ağız ve yüzgeçteki mantar,çürümelere karşı en etkili ilaçlardan biri.Baktopur direct kullansan daha iyi olur aslında hem iç hem dış mantarlaşmalara karşı daha etkili bir ilaç olduğunu düşünüyorum.Sıvı formda bu prospektüsüne göre tedavini uygularsın.Diğeride tablet şekilde.Bunun ilacı bu yani görünürde.columnaris te bu hastalığın etken virüsünün adı sanırım

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 10:07
[QUOTE=mclyucel]Flexibacter columnaris yazdığın zaman çıkıyor karşına abi.Ben okuduğumu aktardım sana herhangi bir tecrübem yok fakat öyle yazılmış bir makalesinde.Baktopur,ağız ve yüzgeçteki mantar,çürümelere karşı en etkili ilaçlardan biri.Baktopur direct kullansan daha iyi olur aslında hem iç hem dış mantarlaşmalara karşı daha etkili bir ilaç olduğunu düşünüyorum.Sıvı formda bu prospektüsüne göre tedavini uygularsın.Diğeride tablet şekilde.Bunun ilacı bu yani görünürde.columnaris te bu hastalığın etken virüsünün adı sanırım
[/QUOTE]

4-5 ayrı kaynaktan inceledim hastalığı fakat hiçbirindeki resimler bendeki oluşuma benzemiyor, benim balıklar acaba gercekten sadece mantarmı ? mantar ile çok karıştırılır diyor hastalık için..

bu bactopur direk almam lazım zaten, bir hastalık falan olsa elimde bulunmalı.. akşam eve gittiğimde bakalım nasıl bir manzara karşılayacak beni.. ?

benim balıkların üzerinde sanki küçük bir parça pamuk var gibi baya baya mantara benziyor, dün akşam video cekecektim keşke cekseydim
kralexxx2013-10-09 10:07:22

mclyucelÇevrim Dışı

Özel Üye
mclyucelÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 10:10
Video ya da çok daha net yakından fotoğraflarla destekle abi.Herkes görsün sende yorumlara göre kendine en uygun olanı yaparsın.Tekrar tekrar geçmiş olsun umarım kayıpsız atlatırsın.

whitestone58Çevrim Dışı

Özel Üye
whitestone58Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 10:20
Hasan öncelikle balıkların hayırlı olsun karderşim. Üzücü bir durumla karşılaşmışsın umarım iyi olur balıkların. Balıklarda ve yumurtalardaki mantara karşı olumlu etkileri olan çay tedavisini öneririm alternatif olarak. Tekrar geçmiş olsun.

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 10:58
[QUOTE=mclyucel]Video ya da çok daha net yakından fotoğraflarla destekle abi.Herkes görsün sende yorumlara göre kendine en uygun olanı yaparsın.Tekrar tekrar geçmiş olsun umarım kayıpsız atlatırsın.
[/QUOTE]

Akşam ilk işim bir video çekmek olacak.. akvaryum boş olduğu için resime gerek bile kalmaz, herşey çok net görünür.

[QUOTE=whitestone58]Hasan öncelikle balıkların hayırlı olsun karderşim. Üzücü bir durumla karşılaşmışsın umarım iyi olur balıkların. Balıklarda ve yumurtalardaki mantara karşı olumlu etkileri olan çay tedavisini öneririm alternatif olarak. Tekrar geçmiş olsun.

[/QUOTE]

Teşekkürler abi umarım iyi olurlar, çay konusunda kötü tecrüblerim var uygulamam gibi

En büyük ranchu ölmüş, sabahta belliydi zaten.. eşim 1 tanesinde daha beyazlıklar var diğerlerinde yok diyor.. aksam gidince bakalım neler olacak..

yagmurlugecelerÇevrim Dışı

Özel Üye
yagmurlugecelerÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 12:39
Hasan yeni balıkların hayırlı olsun  Aynı zamanda geçmiş olsun Benim siyahlarda da yer değişiminde buna benzer şeyler olurdu sonra kendiliğinden geçerdi. seninkiler şoku atlatamamış sanırım.

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 13:13
[QUOTE=yagmurlugeceler]Hasan yeni balıkların hayırlı olsun  Aynı zamanda geçmiş olsun Benim siyahlarda da yer değişiminde buna benzer şeyler olurdu sonra kendiliğinden geçerdi. seninkiler şoku atlatamamış sanırım.
[/QUOTE]

Abi geleli 10 gün oldu, herşey yerinde gidiyordu güzeldi taki 2-3 gün önce beyazlıkları farkedene kadar. Herşey nasip kısmet inşallah iyi olacak.