Shadow

whitestone58Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
whitestone58Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 13:32
Hasan balıkları ayırmışsındır umarım. Ana tankıda bolca havalandır ve kaya tuzu ilave edip aralıklarka su değişimi yap.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 13:38
[QUOTE=whitestone58]Hasan balıkları ayırmışsındır umarım. Ana tankıda bolca havalandır ve kaya tuzu ilave edip aralıklarka su değişimi yap.

[/QUOTE]

Balıkları dün akşam eve gelir gelmez ayırdım, 15 litrelik akvaryumumdalar kum yok, hava taşı full açık vede mikrofish döktüm haddince..

bu sabah 1 tanesi epey kötü yüzüyordu ölmüş zaten, 1 tanesi daha kötü gibi dedi eşim diğer 8 tanesinde beyazlıkta yok iyiler diyor..

akşam eve gidince görücez bakalım, ana tankada salyangozlara zarar vermeyecek ölçüde tuz ekleyeceğim.. dün biraz su değişimi yaptım ama azdı, bugünde 20 litre daha değiştireceğim..

whitestone58Çevrim Dışı

Özel Üye
whitestone58Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 14:30
O iyi görünenleride oradan ayır istersen Hasan. Su değişimlerini aksatma ama.

bayramsesÇevrim Dışı

bayramsesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 14:51
Hasan bey, öncelikle geçmiş olsun Bayram abinin dediği gibi o 8 taneyide bir an önce ayırsan iyi olur. Umarım diğer 8 balığına bişey olmaz

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 15:09
[QUOTE=bayramses]Hasan bey, öncelikle geçmiş olsun Bayram abinin dediği gibi o 8 taneyide bir an önce ayırsan iyi olur. Umarım diğer 8 balığına bişey olmaz
[/QUOTE]

Ayırmaya gerek görmüyorum Bayram, nedeni ise dün akşam zaten tüm balıklarda vardı o beyazlıklardan, bu akşamki duruma göre bakıcam artık ne yapacağıma karar vericem.

bayramsesÇevrim Dışı

bayramsesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2013 16:59
[QUOTE=kralexxx][QUOTE=bayramses]Hasan bey, öncelikle geçmiş olsun Bayram abinin dediği gibi o 8 taneyide bir an önce ayırsan iyi olur. Umarım diğer 8 balığına bişey olmaz
[/QUOTE]

Ayırmaya gerek görmüyorum Bayram, nedeni ise dün akşam zaten tüm balıklarda vardı o beyazlıklardan, bu akşamki duruma göre bakıcam artık ne yapacağıma karar vericem.
[/QUOTE]

Geçmiş olsun, umarım düzelirler

mclyucelÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
mclyucelÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2013 00:09
Abi akşam eve gidince ne oldu durum nasıl?

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2013 08:33
[QUOTE=mclyucel]Abi akşam eve gidince ne oldu durum nasıl?
[/QUOTE]

Kardeşim dün akşam gidince çok güzel bir dip çekimi yaptım, kumsuz akvaryum çok kafama yattı 2 dakikada pırıl pırıl oldu akvaryum..

2-3 balıkta beyazlıklar yada tahribat var diğerleri sağlam durumda, bu sabah kötü gibi dediklerimden 1 tanesini daha ölü buldum..

yarın memlekete gideceğim için bu aksam komple küçük akvaryumu Muhammet kardeşime vereceğim tedaviye o devam edecek ama benim gördüğüm 7-8 balık kurtulacak gibi..

işin ilginci en büyük vede en siyahlar öldü  nasip değilmiş.. yola devamm..

mesutokÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
mesutokÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2013 09:11
Canın sağolsun üzücü bir durum, birden bire ne olduysa olumsuz birşeyler gelişti, elinden geleni yapıyorsun. İnşaallah en az kayıpla atlatırsın.

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2013 11:37
[QUOTE=mesutok]Canın sağolsun üzücü bir durum, birden bire ne olduysa olumsuz birşeyler gelişti, elinden geleni yapıyorsun. İnşaallah en az kayıpla atlatırsın.[/QUOTE]

Yapacak birşey yok abi, bile bile lades dedim.. ha bugün ha yarın fazla balıkları çıkarmadım.. Neredeyse 10 gündür her ne kadar ufak balık ağırlıklıda olsa 25 balık var akvaryumda..

kendi düşen ağlamaz, bugün akvaryumdaki balık sayımı 10 a düşüreceğim, net.

mesutokÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
mesutokÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2013 11:56
Bu arada dış filtre iç filtre gibi malzemelerinin temizlik doluluk durumu nedir birde onları kontrol et. Birde ısıtıcıyı taktıktan sonra bu mantar sende gelişmeye başladı sanki sıcak sularda mantar daha hızlı gelişir bildiğim kadar daha hızlı bozulur sudaki artıklar mantarlaşmaya döner. Sen bir dış filtre iç filtre sünger doluluklarını kontrol et uzun süre geçmediyse bile elyafları süngerleri temizlemeniz şahsen ben tavsiye ederim. Uzun süredir yapmıyorsan eğer. Belki bu dediğim temizliği yaptıktan sonra ve birde 1/3 oranında kirli suyu çekip tanktan yerine aynı ısıda taze su eklediğinde belki hızla kalan balıklarda düzelme olacaktır diye düşünüyorum. Varsa vitaminde ekle uygun dozda suyuna.mesutok2013-10-10 11:58:40

patrickstarÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
patrickstarÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2013 15:50
Geçmiş olsun Hasan kardeşim, aslında huylanmıştım videodaki beyazlıklardan ama emin olmadan moral bozmak istememiştim; inşallah elindekileri sağlığına kavuşturursun.

kralexxxÇevrim Dışı

kralexxxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2013 16:38
[QUOTE=patrickstar] Geçmiş olsun Hasan kardeşim, aslında huylanmıştım videodaki beyazlıklardan ama emin olmadan moral bozmak istememiştim; inşallah elindekileri sağlığına kavuşturursun.[/QUOTE]

Valla abi moral bozacak birşey yok her zaman önerilerini tavsiyelerini beklerim, iyi dileklerin içinde çok teşekkür ederim..

Hakan abide söylemiş sıcaklık artışına bağlımı diye ama ben ısıtıcıyı beyazlıklar çıktıktans onra taktım pek bağlantılı olamaz sanırım..

bu akşam daha net belli olur nedir ne değildir.. sabah suyu temizleyip yeni mikrofish attım.. görücez bakalım.. Özellikle 6 tanesi daha canlı ve de yeme konusunda daha iştahlılar. kalan zaten 8

ANILKAGANÇevrim Dışı

ANILKAGANÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Ekim 2013 02:23
Hasan abi bu japonlarda beyaz benek hastalığı nedir bilmiyorum 200 lt tankımda 20 tane japonum vardı izlemeyi en sevdiğim balık türüdür bir tanesinde başladı bu beyaz benek sora diğerlerine geçti hepsi öldüler akvaryumcuya gittim her vitaminden aldım herşeyi yaptım ama nafile akvaryumu güzelce temizledim şebeke suyunu akvaryuma doldurdum 1 hafta akvaryumda dinlendi su canlı bitki falan da ekledim dış filtreyide değiştirdim.

15 tane sarı prenses - 15 tane yunus cichlid aldım 4 ay önce daha 2 cm diler aldığımda şimdi içlerinde 8 cm olanı bile var en küçüğü 5 6 cm. Bir kaç aya yavrularıda alırım prenseslerden inşallah.

Geçmiş olsun abi umarım senin balıkların sonuda benimkiler gibi olmaz benimkilere üzüldüğümden daha çok üzülürüm senin balıklara.