İşte Amerikan Rüyası

DarknumiÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
DarknumiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2008 22:04
[QUOTE=rastlantısal]Hayırlı olsun yeniden.
Maşallah çok çok güzeller. Ateş kafa azami boyda seyri mükemmel oluyor zaten. Kafa yapmasını da sağlarsan efsane olur. Göz%20Kirpma

Saygılarımla.
[/QUOTE]
Sağol abi iyi dileklerin için şuan rengi çok güzel oldu kafasıda sanırım çıkacak.Ersane olacağız.Adınıda annem bebeto koydu...
Son resimdeki Metahandır ben değilim.Darknumi2008-12-11 22:05:36

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ErcanAkdağÇevrim Dışı

ErcanAkdağÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2008 22:36
Numancım hayırlı olsun viejan,çok güzel görünüyor.
Maşallah...

DarknumiÇevrim Dışı

Özel Üye
DarknumiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2008 22:37
[QUOTE=diadia]Numancım hayırlı olsun viejan,çok güzel görünüyor.
Maşallah...
[/QUOTE]
Ercan abi nazik dileklerin için teşekkür ederim ilerde daha güzel olacak.

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2008 23:04
Numan çok güzel balık, heyecanlanmakta haklısın. Bir süre ben de beslemiştim gerçekten en renkli Vieja/Paratheraps lardan biri. Karmaya uyum sağlaması için de iyi bir şansın var umarım huzur devam eder. Cinsiyeti erkek bu arada bilmiyorsan haberin olsun.

Ben de eski ama sizin görmediğiniz fotolarımdan bir slayt şov yapayım değerlendireyim onları:

Dişi rainbowlarım:

motaguense:

Alimurat abinin karma akvaryumundan:

Özellikle jagını görmelisiniz, gördüğüm en kusursuz desenlere sahip jag. Fotolar gerçek güzelliğinin %30 unu yansıtıyor.

DarknumiÇevrim Dışı

Özel Üye
DarknumiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2008 23:12
Umut abi sağol erkek olduğunu biliyordum çok güzel bir balık çok sakin meleğe benziyor suratı ama balık meleğe değil yüzünde bir bebeksi güzellik var saflık var annem belkide bu kadar onu bu yüzden sevdi adınıda kendisi koydu zaten.

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2008 23:47
Umut abi ellerine sağlık, konuşturmuşsun yine ustalığınıBig%20smileBalıklar da bi harika.

Saygılar...

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 15:21
Merhabalar.
Az önce balıklarıma yem atmaya gittim. Benim obur canavarlarım yeme çok ilgisizdi. Hemen termometreye baktım ve sıcaklık 15 derece. Aglama
Anne annem sağ olsun ışığın fişini çekerken ısıtıcınında fişini gevşetmiş. 1 saat gibi bir süreye yayarak haşlı suyu yavaş yavaş ekledim. 20 Litre haşlı su ile ancak 18 dereceye gelebildi. Akvaryumu battaniye ile iyice sardım. Isıtıcıların çalışma hızı şimdi balıklarımın yaşayacağını yada öleceğini belirleyecek. Umarım hiç kayıp yaşamam...Sikkin

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 15:24
Offffff Ümit Abi . Beynime kan fışkırdı resmen . Off off abi inşallah kayıp yaşamazsın . Biliyosun benimde annem aynı şeyi yapmıştı allahtan 22 derecede farketmiştim ... Abi çok çok geçmiş olsun ...

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 16:34
Geçmiş olsun Ümit abi, inşallah kayıp yaşamazsın.

reisÇevrim Dışı

Özel Üye
reisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 17:09
[QUOTE=rastlantısal]Merhabalar.
Az önce balıklarıma yem atmaya gittim. Benim obur canavarlarım yeme çok ilgisizdi. Hemen termometreye baktım ve sıcaklık 15 derece. Aglama
Anne annem sağ olsun ışığın fişini çekerken ısıtıcınında fişini gevşetmiş. 1 saat gibi bir süreye yayarak haşlı suyu yavaş yavaş ekledim. 20 Litre haşlı su ile ancak 18 dereceye gelebildi. Akvaryumu battaniye ile iyice sardım. Isıtıcıların çalışma hızı şimdi balıklarımın yaşayacağını yada öleceğini belirleyecek. Umarım hiç kayıp yaşamam...Sikkin
[/QUOTE]

Öncelikle geçmiş olsun.

Anlatacaklarımı Amerikan türleri ile tecrübe etmedim ama 15 derece soğukluğun suyun kademeli olarak soğuduğunu düşünürsek balıklara çok büyük zarar vereceğini sanmıyorum.

Daha dün Ankara'dan poşetleyip bu sabaha karşı İstanbul'a getirdiğim bir koloni İmparatorun suyu strafor kolide olmalarına rağmen gece -3-4 dereceye kadar düştü.Busabah balıklara çok iyi bir alıştırma yaparak akvaryuma bıraktım sorun yok.

Umarım sende bir sorun yaşamaz,balıklarını kurtarırsın.

Saygılar....

L.repensÇevrim Dışı

İl: Nigde
L.repensÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 17:15
Uğur abi İmparatorlar da dayanıklıymış valla -3 dereceye kadar dayanmış.

reisÇevrim Dışı

Özel Üye
reisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 17:19
[QUOTE=KURT BEY]Uğur abi İmparatorlar da dayanıklıymış valla -3 dereceye kadar dayanmış.[/QUOTE]

Ben geçen yıl Iğdır'a balık yollamıştım.Sanırım 500 tane 3-4 cm. malawi yavrularıydı.Aslında soğuk olduğu için yollamak istememiştim ama alıcı çok ısrar edince yollamak zorunda kaldım.

Balıklar yaklaşık 28 saat yolculuk yaptılar ve - 25 derece gördüler.Bir kısmının suyu ufak ufak buz tutmaya başlamış ama tüm bu olumsuzluklara rağmen 100 tane kadar balık ölmüş kalan 400 tanesi sağ salim gitmişti.

UnleasheaDÇevrim Dışı

İl: Adana
UnleasheaDÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 17:25
[QUOTE=rastlantısal]Merhabalar.
[/QUOTE]

Bende aynı seyi yasadım ve benim midasım 2 gün ısıtıcısız kaldı o soğukta fakat hiçbir sorun olmadı. Merak etmeyin amerikanlar güçlüdür hiçbir şey olmayacaktır balıklarınıza.

Neothauma Çevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]14943,1[/B]
İl: Yurtdisi
Neothauma Çevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 17:41
Zaten sıcaklık düştüğünde balıklar hemen ölmez.Sıcaklık düştüğünde önce balığın enzmimlerinin çalışması yavaşlar ve bu da balığın metabolizmasındaki olayların aksamasına neden olur.Eğer zamanında uygun şartlar sağlanırsa enzimler tekrar normal işlevine devam eder ve balık tekrar eskisi gibi olur.