İşte Amerikan Rüyası

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 18:56
Merhabalar.
Herkese çok teşekkür ederim.

Sıcaklık 19,5 dereceye yükselmiş durumda. 2 Isıtıcı bulunması kurtardı sanırım beni. Yoksa 0'a yakın bir sıcaklık görürdüm tankta. tek ısıtıcı da ancak 15 dereceye kadar stabil tutabilmiş.
Tankın büyük olması da diğer kurtarıcı etkenlerden. Isınması da soğuması da aniden olmuyor. 15 dereceden 18e haşlı su ile çıkarmamın nedeni ise 16 derece kritik hayat bariyerini geçirmek içindi. Şimdilik sorun yok gibi görünüyor. Belirtmeliyimki tankta akıcı olarak hareket eden tek balık gobi idi. Tebessüm

Kenyi ve crabro yavrularına birşey olur diye korktum çünkü Amerikanların tolerans aralığının fazla olduğunu biliyordum. Mbunalar konusunda çekimserdim ki Uğur Abi sağ olsun durumu emsalledi.

Saygılarımla.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

FatihÇevrim Dışı

İl: Ankara
FatihÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 22:36
[QUOTE=KURT BEY]Uğur abi İmparatorlar da dayanıklıymış valla -3 dereceye kadar dayanmış.[/QUOTE]
Uğur Bey heralde yanlış anaşıldı.Balıkların bulunduğu su -3 olmadı değil mi? Zaten su donar o sıcaklıkta.Hava -3 dereceydi heralde.
Saygılarımla.

reisÇevrim Dışı

Özel Üye
reisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 22:41
[QUOTE=Fatih][QUOTE=KURT BEY]Uğur abi İmparatorlar da dayanıklıymış valla -3 dereceye kadar dayanmış.[/QUOTE]
Uğur Bey heralde yanlış anaşıldı.Balıkların bulunduğu su -3 olmadı değil mi? Zaten su donar o sıcaklıkta.Hava -3 dereceydi heralde.
Saygılarımla.
[/QUOTE]

Evet oldu  hatta daha da soğuk oldu.Su eğer hareketsiz ise çok çabuk donuyor,suda hareket varsa ve direk rüzgar vs ile teması yoksa donması daha geç oluyor.

FatihÇevrim Dışı

FatihÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 22:47
Evet haklısınız her su sıfırın altında donacak diye şart yok.Ancak balıkların dayanabilmesi beni çok şaşırttı.Aslında ben de hep düşünürdüm ne kadar soğuğa dayanabilirler diye demekki dayanıklı olarak bildiğimiz türler bizden bile daha dayanıklıymış,ben olsam kesin zatürre olurum,o kadar süre o kadar soğuktaTebessüm Bu arada bu paylaşım için de teşekkürler.
Saygılarımla.

reisÇevrim Dışı

Özel Üye
reisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2008 22:55
[QUOTE=Fatih]Evet haklısınız her su sıfırın altında donacak diye şart yok.Ancak balıkların dayanabilmesi beni çok şaşırttı.Aslında ben de hep düşünürdüm ne kadar soğuğa dayanabilirler diye demekki dayanıklı olarak bildiğimiz türler bizden bile daha dayanıklıymış,ben olsam kesin zatürre olurum,o kadar süre o kadar soğuktaTebessüm Bu arada bu paylaşım için de teşekkürler.
Saygılarımla.
[/QUOTE]

Rica ederim Fatih Bey.

Ben Malawi türlerinin,özelliklede 3-6 cm. boy aralığında olanların çok daha soğuğu tolere  edebildiklerini biliyorum.

Saygılar...

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2008 09:33
[QUOTE=reis][QUOTE=Fatih]Evet haklısınız her su sıfırın altında donacak diye şart yok.Ancak balıkların dayanabilmesi beni çok şaşırttı.Aslında ben de hep düşünürdüm ne kadar soğuğa dayanabilirler diye demekki dayanıklı olarak bildiğimiz türler bizden bile daha dayanıklıymış,ben olsam kesin zatürre olurum,o kadar süre o kadar soğuktaTebessüm Bu arada bu paylaşım için de teşekkürler.
Saygılarımla.
[/QUOTE]

Rica ederim Fatih Bey.

Ben Malawi türlerinin,özelliklede 3-6 cm. boy aralığında olanların çok daha soğuğu tolere  edebildiklerini biliyorum.

Saygılar...
[/QUOTE] Ben çikletlerin 15 derecenin altında yaşayabileceğine hiç ihtimal vermiyordum.Isıtıcım bozulduğu zaman lepisteslerin 10 derecedeki suda yaşıyor olduklarını görmüştüm ama çikletler yaşayamaz sanıyordum.Sağol Uğur abi yeni bir şey öğrendim.Kendi göllerinde ne kadarlık bir ısı düşüşü oluyor acaba?
Saygılar.

durakliÇevrim Dışı

İl: Aksaray
durakliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2008 11:11
Süperler bunlar .

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2008 11:58
Merhabalar.
Tankım normal ısısına döndü. Zaiyat çok şükür ki hiç yok.
Tankı dün battaniye ile sarmıştım. Isıtmaktan ziyade karanlık için sarılı idi. Strese dayalı mukoza kaybı ve bağırsak sorunlarının önüne geçmek içindi. Yine mukoza incelmesinin önüne geçmek için bemik c ampül kullanmıştım. Bir yemek kaşığı kaya tuzu ve bir kaç damla metilen mavisi damlatmıştım. Bu kadarına gerek yoktu belki ama seviyorum haytaları işte.

Saygılarımla.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2008 15:55
Neyse Abi hadi geçmiş olsun . Aman inşallah bidaha olmaz ...

reisÇevrim Dışı

Özel Üye
reisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2008 15:56
[QUOTE=enginkoc34][QUOTE=reis][QUOTE=Fatih]Evet haklısınız her su sıfırın altında donacak diye şart yok.Ancak balıkların dayanabilmesi beni çok şaşırttı.Aslında ben de hep düşünürdüm ne kadar soğuğa dayanabilirler diye demekki dayanıklı olarak bildiğimiz türler bizden bile daha dayanıklıymış,ben olsam kesin zatürre olurum,o kadar süre o kadar soğuktaTebessüm Bu arada bu paylaşım için de teşekkürler.
Saygılarımla.
[/QUOTE]

Rica ederim Fatih Bey.

Saygılar...
[/QUOTE] Ben çikletlerin 15 derecenin altında yaşayabileceğine hiç ihtimal vermiyordum.Isıtıcım bozulduğu zaman lepisteslerin 10 derecedeki suda yaşıyor olduklarını görmüştüm ama çikletler yaşayamaz sanıyordum.Sağol Uğur abi yeni bir şey öğrendim.Kendi göllerinde ne kadarlık bir ısı düşüşü oluyor acaba?
Saygılar.
[/QUOTE]

Engin,tam olarak bilmiyorum ama gölün derin yerlerinde ısı oldukça düşüktür sanırım.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2008 17:51
Birazda resimlere bakalım.

Dişi Salvini. Altında yavrularını görebilirsiniz. Muhtemelen doğal hayattan bir resim.

Güzel bir Argentea. Erkek olduğunu tahmin ediyorum.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2008 22:55

Merhaba arkadaşlar.
Umut'la İznik Gölü'nden yakaladığımız ve gobi diye sınıflandırdığımız balığın türünü araştırmalarımız sonunda bulduk.

Latince adı:Salaria fluviatilis
Balık hakkında bilgi alabileceğiniz link: Fishbase
Fishbase sitesinde yaşadığı doğadaki sıcaklığı 18 - 25 ile sınırlamış ama emin olun alakası yok. Yüzeyi buz tutmuş suda dahi yaşıyorlar.
Henüz kuru yem yeyip yemediğini keşfedemedim. En azından ben bakarken yemiyor. Balıklarda herhangi bir incelme zayıflama emaresi yok.

Saygılarımla.

NOT: Yeri burası değildi ancak bahsi burda geçtiği için ekledim. Anlayış gösterileceğini ümit ediyorum.
rastlantısal2008-12-13 23:05:07

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2008 15:44
[QUOTE=rastlantısal]

Merhaba arkadaşlar.
Umut'la İznik Gölü'nden yakaladığımız ve gobi diye sınıflandırdığımız balığın türünü araştırmalarımız sonunda bulduk.

Latince adı:Salaria fluviatilis
Balık hakkında bilgi alabileceğiniz link: Fishbase
Fishbase sitesinde yaşadığı doğadaki sıcaklığı 18 - 25 ile sınırlamış ama emin olun alakası yok. Yüzeyi buz tutmuş suda dahi yaşıyorlar.
Henüz kuru yem yeyip yemediğini keşfedemedim. En azından ben bakarken yemiyor. Balıklarda herhangi bir incelme zayıflama emaresi yok.

Saygılarımla.

NOT: Yeri burası değildi ancak bahsi burda geçtiği için ekledim. Anlayış gösterileceğini ümit ediyorum.
[/QUOTE]

http://www.akvaryum.com/_salaria__fluviatilis_(horozbina,_tatl&305;_su_blennysi)_tatlisur_8_4507.asp#ref

sadhinÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Erzurum
sadhinÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2008 18:03

Arkadaşlar yakın zamanda ölen flower hornumun yerine yine aynı anne ve babadan olan flowerla doldurmaya çalıştım. Akvaryumu boş gördükçe iyice içim sıkılmıştı ve bayramın 2. günü gezdiğim akvaryumcularda bu tatlı yaramazları gördüm ve hemen aldım. Akvaryuma ilk green terörü ekledim 3 gün sonra da flowerı yanına bıraktım. Şuan kardeş kardeş geçiniyolar. Flower aldığım yerde yunusların arasındaydı yani olabildiğince sosyal bi balık ve ilerde bi sorun olabileceğini sanmıyorum yanlız flowerı akvaryumcu bilerek başka bir FH la kavga ettirdiği için biraz hırpalanmış yakında oda güzel formuna kavuşcak. Fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni oğlum yaramaz mı yaramaz ve bi okadarda sevimli 'Jack Neşeli'.. ( balıklarımın 2. adlarını kız arkadaşım koyduBig%20smile napim kıramadımUtangaç)

Aşırı hiperaktif green terörüm 'Coe Şirin'.. ( adı gibi çoook şirinBig%20smile)

Güzel balıklar buldukça yanlarına eklicem ve büyük ihtimal yeni gelecek balık geçenlerde gördüğüm jaguar yavrusu olacak..

Saygılar
sadhin2008-12-14 18:04:15