İşte Amerikan Rüyası

SANTOÇevrim Dışı

İl: Izmir
SANTOÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2008 22:54

[QUOTE=SANTO]Bunlarda benim bir türlü yumurtlamayan Astronotlarım Tebessüm

Ve yem savaşları Dil%20Çikarma

[/QUOTE]

Güzel balıklar güzel bir makinayla fotoraflanınca tadına doyulmuyor. Mavi arkaplan çok yakışmış. Bu da bir yerde rastladığım yeşil arkaplan:

Umarım paylaşımlarınıza devam edersiniz burada farklı kişileri görmek güzel oluyor.

[/QUOTE]

Güzel sözleriniz için çok teşekkürler. Gerçekten kaliteli fotoğraf makinesi herşeyi değiştiriyor. Mavi fon kırmızı Astronot'un renklerini çok güzel gösterdi. Ayrıca verdiği derinlik çok hoşuma gitti.
Bizde bir de Midas & Pacu akvaryumu var. Şu anda dış filtre sorunu yaşadığımız için dekor işini halledemedik. Aklımızdan geçen yeşil arka fondu, sizde paylaşmışsınız Tebessüm

Bahsettiğim diğer balıklarımız;

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

SANTOÇevrim Dışı

SANTOÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2008 22:57
[QUOTE=Cihat Arslan]

Yerlerine alıştıktan sonra yumurta dökeceklerdir. Sami Abi ısıları kaç dereceydi ?
[/QUOTE]

Cihatcım,
Salonda durdukları için ısıtıcı kullanmıyorum. Isı 24-25 derece civarında sabit. Su değişimlerinde bilerek soğuk su takviyesi yapıyorum ve ısıyı 22 derece civarına düşürüyorum.  Tebessüm
SANTO2008-12-22 22:57:54

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2008 23:04
Tamam Cenk bir dahaki budamayı yapar yapmaz sana yollarım.
Umut balığının iyileşmesine çok sevindim.
Saygılar.

Cihat ArslanÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
Cihat ArslanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2008 23:34
[QUOTE=SANTO] [QUOTE=Cihat Arslan]

Yerlerine alıştıktan sonra yumurta dökeceklerdir. Sami Abi ısıları kaç dereceydi ?
[/QUOTE]

Cihatcım,
Salonda durdukları için ısıtıcı kullanmıyorum. Isı 24-25 derece civarında sabit. Su değişimlerinde bilerek soğuk su takviyesi yapıyorum ve ısıyı 22 derece civarına düşürüyorum.  Tebessüm
[/QUOTE]

Abi ısıtıcı takıp ısıyı 28-29 dereceye getir bence. Bir tanıdığıma ısıyı yükselttirdim,eş olmayan balık yumurta döktü. Benim akvaryumda ısı 26 dereceydi ben de 29 a çıkardım. Verebiliyorsan canlı yem de ver,bak neler oluyor Tebessüm

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2008 23:35
Merhabalar.
Resim ekleyen ve yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.
Barış: İstesekte istemesekte gen havuzu gitgide daralacaktır. Bunun önüne çok zor geçeceğimizi düşünüyorum. Misalen Motaguensis çifti sadece bende var. Yavrularını çeşitli illere dağıttımı ve bir süre sonra popiler balık olduğunu farz edelim. Nesiller sonra kan değişimi için balığı besleyenler birbirleri ile birey değişimine girecektir. Ancak olayın en başında Anne - Baba kardeş. Bu ve benzeri durumlardan ötürü gen havuzunda daralma muhakkak oluyor hobi işinde.

Umut: Geçmiş olsun. Balığı kurtaran senin tecrübendir. Göz%20Kirpma

Sami Bey: Oscarlar üreme zamanı oldukça gergin oluyorlar. Eğer imkanınız varsa akvaryumunuzu 1 aylığına bir güzel sarın ve sadece ışık açık olsun. Kimseyi ve çevreyi görmesinler. Üstlerindeki gerilimin azalıp üreyecekleri kanaatindeyim.

Cihat: Türlü Amerikan türleri besliyorsun. Yeni resimleri esirgeme bizden. Tebessüm

Engin: "Amerikan cichlidleri ile bitki" konusu tam bir muamma. Türü de geç, bireylere göre değişebiliyor.

Numan Kardeşim: Bazı türler bildiğin üzere ülkemizde yok. Malawi, Tanganyika ve Canlı doğuranlar gibi ticari açıdan sürekliliği olmadığı için sadece ithalat listelerini takip eden meraklıları getirtiyor. Genelde çok büyüdükleri ve tek eşli oldukları için bu böyle devam edecektir. Mızraklarda benim favorim Crenicichla Compressiceps. Az büyümesi, güzel renkleri ve görece sakin yapısı ile bitkili cüce amerikan tankında hoş olurdu.

Sami Can bey: Tebrik ederim. Balıklarınızın renkleri ve formu çok güzel. Gayet iyi bakmışsınız.

Cenk ve Barış: Ne bakarsam bakayım bir tankın muhakkak ve hakkını vere vere amerikanlara yuva olur. Göz%20Kirpma

Sevgi ve saygılarımla.
rastlantısal2008-12-22 23:36:12

Cihat ArslanÇevrim Dışı

Özel Üye
Cihat ArslanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2008 00:15

Ümit elimdeki türler kısıtlı aslında,melek çok var onları da kimse burda melek tanıtmıyor diye eklemiyorum. Diğer türleri de sen biliyorsun. Astronot ve jack dempseyler yavrulayınca güzel resimler eklerim.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2008 10:03

Astronotların fotoğraflarına bayıldım. Fotoğraf makinesi, balıkların hakkını vermiş.Ellerinize sağlık.Umarım eş tutarlar.Pacu'nun ağzındaki ne acaba? Kavga sonucu mu oldu o ? Yaraya benzettim.

Umut geçmiş olsun.Şükür ki 1 tanesini kurtarabilmişsin.

Yeşil arkafon açık renk tabanda güzel görünür ama koyu tabanda akvaryumu boğar gibi geliyor bana. Ayrıca balıkların renginin sarı olması güzel bir kontrast yaratmış.

Cihat'cım.Senin Blue Jack Dempsey'in yeter :) Başka bir türe ne gerek var. İnşallah yavru haberlerini duyarız.

Engin kardeşim, bitkilerle ilgili ne olursa an ve an paylaşacağım burada. Ama gözlemlerim şu; Gül'ü balıklar, Eledoa'yı taban yaşatmayacak sanırım :( Çünkü bir eledoa'nın alt kısmından itibaren renklerin griye çalmaya başladığını gördüm. Ama diğerlerinde yok. Bu bahsettiğim büyük akvaryumda ki eledoalar. Fanustakiler gayet sağlıklı görünüyor. Şüphemi taban çekti. Ayrıca 10 gündür su değişimi yapmadım. Bugün yapacağım su değişimini. Danışmak istediğim bir konu var.
Akvaryumumda ısıtıcı olmazsa sıcaklık 22-23 derecede duruyor. Isıtıcıyı 24 dereceye getirip, akvaryum sıcaklığını 24 derecede tutmak istiyorum. Çünkü ne zaman baksam ısıtıcının ışığı yanıyor. Akvaryum 25,4 dereceye kadar ısınıyor. 26 dereceye çıkartmak için ısıtıcı kendini baya paralıyor. Çıkıyormu çıkmıyormu bilmiyorum.Ama ben ne zaman baksam ışık yanıyor. Bu yüzden eğer balıkları hayati tehlikeye sokmayacaksa 24-24,5 derece civarına getireceğim ısıtıcı değerlerini?

dikenÇevrim Dışı

dikenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2008 14:22
Sami abi yumurtlayacak inan abi sadece sabır sabır.Bana bi abim hep derdi;emeklemeden yürümek yok diye şimdi bazı zorluklar aşmışsın eş tutmuş balıklar.Artık sabırlık yeri kaldı uygun şartlarda yumurtaları koyacak yer bulacaksın.Fotolar mükemmel motorda süper abim.Sağlıklı balıklarl.

Saygılar...

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2008 16:17
Merhabalar ;

Umutsuzca yeni fotoğraflar çektim ve Herzaman olduğu gibi kalitesiz . Normalde yayınlamayacaktım ama balıkların renkleri çok güzel çıktı . Haydar'da 15 cm'ye dayandı artık . Gerçekten izlemeye değer bir balık ... Yavrularda büyümeye devam ediyor . Aralarında boy farkları var mesela çoğu 4-5 milim iken bazılar 6-7 milim ...

Bir tanede genel görüntü koyayım . Engin Abinin yollayacağı bitkiler ile harika duracak . Umarım Haydar halletmez ...

Saygılar . Yorumlarınızı bekliyorum , özellikle anaçların gelişimi hakkında Göz%20Kirpma

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2008 16:20
Akvaryum dizaynın müthişmiş. Çok beğendim Cenk. Haydarı da en sonunda gerçek renkleri ile görebildik.Son resimde ortadaki büyük şey kaya mı, kök mü?

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2008 16:31
Kütük Barış Abi , 45 cm boyutunda . O kütüğün altında 15 cm yuva var . Kendileri yaptılar . Gerçekten övünmek gibi olmasın ama tankın dekoru harika Kahkaha

samican.54Çevrim Dışı

İl: Sakarya
samican.54Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2008 16:40

Balıklar 1.5 yaşında boyları 13 cm civarlarında ve onlar benim evladım gibiler.  

Crazyking1925Çevrim Dışı

Crazyking1925Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2008 16:41

Hepsi birbirinden güzel.Big%20smile İnsanın Amerikana geçesi geliyor valla...Dans

DarknumiÇevrim Dışı

Özel Üye
DarknumiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2008 17:24
Faruk bey bekleriz.
Cenk yazın muhakkak bana güzel bir dekor yapıyoruz...
Darknumi2008-12-23 17:24:50