İşte Amerikan Rüyası

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2008 23:30
Merhabalar.
Akvaryumu paketlemek işe yaradı. Sıcaklık 24,5 dereceye yükselmiş.
Değerli dostum Muzaffer tür değişimine gidince elindeki melekler boşa çıkmış. Sağ olsun O da melekleri paketledi bir kısmını bana hediye ediyor. Kendisine teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2008 23:35
[QUOTE=rastlantısal]Merhabalar.
Değerli dostum Muzaffer tür değişimine gidince elindeki melekler boşa çıkmış. Sağ olsun O da melekleri paketledi bir kısmını bana hediye ediyor. Kendisine teşekkür ederim.

Saygılarımla.
[/QUOTE] Plati lazımmı bende tür değişimine gideceğimDil%20Çikarma.Büyük akvaryumu olunca insanın çehresi değişiyor.Kahkaha
Ümit ilerde elinde bütün türlerden barındıracağına şüphem kalmadı.
Saygılar.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2008 23:56
[QUOTE=enginkoc34][QUOTE=rastlantısal]Merhabalar.

Saygılarımla.
[/QUOTE] Plati lazımmı bende tür değişimine gideceğimDil%20Çikarma.Büyük akvaryumu olunca insanın çehresi değişiyor.Kahkaha
Saygılar.
[/QUOTE]

Engin, nasip olurda ilerde dediğimiz tankıma kavuşabilirsem yaşar / yaşamaz profilini yeniden çıkarmak zorunda kalacağız amerikanlar için. Büyük hacim, iyi dekor ve mantıklı tür seçimi ile olmaz diye birşey yok.

500 litre gibi bir hacimde Zebra, Ateş Ağız, Rainbow, Sajika gibi türlerin yanında Melek, İri Canlı Doğuran (Valifera, Kılıç gibi. Eskiden 15 - 17 cm boya ulaşan valiferalar kılıçlar vardı. Mümkünse onlardan) rahat rahat bakılabilir.

Saygılarımla.

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 00:06
[QUOTE=rastlantısal][QUOTE=enginkoc34][QUOTE=rastlantısal]Merhabalar.

Saygılarımla.
Saygılar.
[/QUOTE]

Engin, nasip olurda ilerde dediğimiz tankıma kavuşabilirsem yaşar / yaşamaz profilini yeniden çıkarmak zorunda kalacağız amerikanlar için. Büyük hacim, iyi dekor ve mantıklı tür seçimi ile olmaz diye birşey yok.

500 litre gibi bir hacimde Zebra, Ateş Ağız, Rainbow, Sajika gibi türlerin yanında Melek, İri Canlı Doğuran (Valifera, Kılıç gibi. Eskiden 15 - 17 cm boya ulaşan valiferalar kılıçlar vardı. Mümkünse onlardan) rahat rahat bakılabilir.

Saygılarımla.
[/QUOTE] Benim hayalimdede yazdığın türleri aynı anda beslemek var ama daha büyük boyutta tabi.Umarım istediğin akvaryuma sahip olursun.
Saygılar.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 00:13
[QUOTE=enginkoc34][QUOTE=rastlantısal][QUOTE=enginkoc34][QUOTE=rastlantısal]Merhabalar.

Saygılarımla.
Saygılar.
[/QUOTE]

Saygılarımla.
[/QUOTE] Benim hayalimdede yazdığın türleri aynı anda beslemek var ama daha büyük boyutta tabi.Umarım istediğin akvaryuma sahip olursun.
Saygılar.
[/QUOTE]

Teşekkürler Engin.
Laz'lıktan gelme bir hırs ve inat var. Kafaya koydumu yaparım. Ne kadar süreceğinin hiç kıymeti yok. Er yada geç... Kahkaha

Saygılarımla.

AliMuratÇevrim Dışı

İl: Ankara
AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 09:56
Ümit Ankarada da hava aniden sertleşti -10 ları gördü. Böyle olunca iyi ısınan evde tedbir olarak ısıtıcıları sevreye soktum. Yavru jaguarları 26.2 derece, karma iri amerikanlarımı 23.5-24 derece. Astronotları 25.2 dereceye aldım. 24 derece olan tankım en büyüğü ve 300W lık sısıtıcı var, doğrusu çok sık devreye girmesini istemem o ısıtıcının. Blackbeltler 25 derece civarı. YAlnız yaşayan GT sıcak bir odada ama ölçmüyorum bile sıcaklığı. Ücretsiz alın diyorum hala bu garibanı alacak biri çıkmadı ilan bırakacağım artık siteye.
Özellikle üstten ısı kaybı çok oluyor tanklarda . Buharcamının üstüne ben de strafor koyacağım. Plastik kapaklı tankların bir cebini açınca elime resmen sıcak bir hava üflüyor. En önemlisi üst arkadaşlar.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 09:58

Ümitcim, benim akvaryum 23,6 derece şu an. Herhangi bir izalasyon yapmadım. Senin akvaryumda amma çok ısıtıcı varmış. Elektrik faturası ne kadar geliyor?

3 günden beri Teksasımda bir durgunluk var.Pullarda ve vücutta şişkinlik, defarmasyon vb yok. Deride,anüste kanlanma yok, gözlerde büyüme yok. Balığın formunda hiçbirşey yok anlayacağınız. Kuma sürtme var mı diye baktım, o da yok. Yanlız şu var. Sanırım balığa aldığım yerde hormon verilmiş, veya buna benzer birşey. Balığın aldığım zaman ki renklerinde solma var. Sadece sakin sakin köşede duruyor. Yem de yemiyor. Diğer balıkların yem yemelerinde ve hareketlerinde herhangibir sorun yok.
Olayı çözmeye çalışıyorum.

AliMuratÇevrim Dışı

İl: Ankara
AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 10:03
3 gündür sende ise yeni evine uyum sürecinde olabilir hala .

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 10:30
Merhabalar.
Akvaryumu sarmak işe yaradı. Isı 26 derecede sabit. Isıtıcılar nadiren çalışıyor. Balıkların renkleri iyice canlandı ve daha hareketliler. Aslında paketlemede başarımın fazla olmasının nedeni tek bir kat değil, farklı materyallerle kat kat sarmaktan geçiyor. Kıçın motosiklete binerken de böyle yapardık. Farklı kalınlıkta ve materyalde giysiler giyinerek ısımızı muhafaza eder üşümezdik.
Yalnız tuhaf olan, ısıtıcıların 3üde 30 dereceye ayarlı. Isı ise 26da sabit. Kahkaha

Saygılarımla.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 10:35
O galiba ısıtıcıların kalbrasyonuyla alakalı Ümit. Bende 28 e ayarlıyorum 26 derecede sabitliyor. Benim ısıtıcı devamlı çalıştığı ve bu da elektrik faturasına yansıdığı için ısıyı biraz düşürdüm. Şu an 23-24 derecede.

Teksas'ı alalı neredeyse 1 ay oldu Ali Bey. Bilmiyorum neden böyle davranıyor. Isıyla alakalı olabilir mi diyorum?

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 10:40
[QUOTE=baris.aydin]O galiba ısıtıcıların kalbrasyonuyla alakalı Ümit. Bende 28 e ayarlıyorum 26 derecede sabitliyor. Benim ısıtıcı devamlı çalıştığı ve bu da elektrik faturasına yansıdığı için ısıyı biraz düşürdüm. Şu an 23-24 derecede.

Teksas'ı alalı neredeyse 1 ay oldu Ali Bey. Bilmiyorum neden böyle davranıyor. Isıyla alakalı olabilir mi diyorum?
[/QUOTE]

Barış, texaslarda bilhassa küçük boyda iken kabız olma eğilimi var. Karında şişlik vs var mı?

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 10:49
Hayır yok Ümit şişkinlik falan.Kalanma da yok hiç bir yerde. Ya görsen formunda en küçük bir deforme yok. Forma göre çok sağlıklı.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 10:51
[QUOTE=baris.aydin]Hayır yok Ümit şişkinlik falan.Kalanma da yok hiç bir yerde. Ya görsen formunda en küçük bir deforme yok. Forma göre çok sağlıklı.[/QUOTE]

Barış, bildiğin üzere bir kaç tane telef etmiştim bende. Yavru iken hassas oluyorlar. Umarım kurtulur.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 13:06
İnşallah kurtulur dediğin gibi. Rengi falan oldukça güzeldi. :(