İşte Amerikan Rüyası

Muzaffer DEMİRÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]8624,2[/B]
İl: Kocaeli
Muzaffer DEMİRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2008 22:43
[QUOTE=aqua_boy]Bilgisayarımda alınan dosyalarıma bakıyordum . Birde ne göreyim :) Kaç ay önce Muzaffer Abinin bana yolladığı flower horn'unun resimi :)

İzin almadım koymak için ama izin vereceğini bildiğim için ekliyorum resimi ; Thumbs%20Up

[/QUOTE]

Selam,

Cenk, çok şaşırdım ve çok sevindim. Formattan sonra, bana hiçbir fotoğrafı kalmadı paşamın Big%20smile

Gömdüğüm tek balıktır, çok severdim onu. Arada bir videolarını izliyorum. İnşallah yeni aldığımı, çok daha kaliteli yemler ile besleyip, büyüteceğim.

Saygılar,
Supreme2008-12-25 22:45:26

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2008 20:58
Biraz umbee:

erkek, 15cm

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
İl: Istanbul
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2008 21:18
Ah Ahhh .... Gördükçe içim gidiyor ...

Netten bulduğum bir resmi sizlerle paylaşmak istiyorum . Tahminimce en az 200 cm olan bir tank . Amazon biotop ; peacock bass ,silver dollar , green parrot , stingray mevcut . Yorum sizin ;

Neothauma Çevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]14943,1[/B]
İl: Yurtdisi
Neothauma Çevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2008 22:13
Arka fon daha koyu bir renk olsaymış çok daha güzel olurdu.Bu tank cichlid-forumda 1. olmuştu.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 09:54
Olmaycak gibi mi ya baksana güzelliğe.Sadelik almış yürümüş.
Umbee ise harikaymış Umut. İnanırmısın Cenk'le Msn görüşmemizde bu fotoğraf (tank fotosu) ve umbee hakkında epey bi konuştuk. Peacookların rengi mükemmel. Hatta google'dan arattırdım.Maalesef eti çok lezzetli ve spor balık avcılarının bir numaralı seçimiymiş peacook bass :(

Bu arada benim Teksas öldü. 3 gündür görünmüyordu. Bu sabah üstüne salyangoz yapışmış, ölüsünü buldum. Gözler oyulmuş, solungaç ksmında parçalanma var ayrıca üzerinde hiçbir desen kalmamış. Bembeyaz olmuş.Sanki snow prenses gibi. Neden olduğunu anlayamadım ama hormona bağlıyorum. Sanırım balık yavaşlayınca veya ölünce diğerleri balığı yedier.En kısa sürede daha güzel bir teksas bulmaya çalışacağım.

Saygılar.

DarknumiÇevrim Dışı

Özel Üye
DarknumiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 09:59
Fotoğraflara bayıldım gerçekten çok güzel umbee.
Merak edenler için söylüyorum tankımı dağıtıyorum sebebi ise sıkılma ve ufak tefek kavgalar...

SANTOÇevrim Dışı

İl: Izmir
SANTOÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 16:11
Barış,
Teksas için üzüldüm.

Numan,
Aynı şehirde yaşasaydık balıklarının hepsini alırdım, almayı düşündüğüm türleri besliyorsun Mutsuz

dikenÇevrim Dışı

dikenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 17:21

Herkese merhabalar bugün bir akvaryumcuya girdim.Ramirezlerimi aldığım akvaryumcuya gene ramirezi almayamı geldin dedi.Yok ki tanklarına bakıcam beğendiğim olursa alıcam dedim.Nasıl yok ramirezi balon ramirezi var dedi.Al kepçeyi gel dedim adama.Balıklar çok ufaklar cmlerini bile tahmin edemiyorum ve çok tatlılar.4 adet daha aldım adam hadi dedi 4 dişi için daldırıyorum dedi ve çok ucuz bir fiyata aldık.Artık büyüteceğiz ve üretime geçeceğiz.Resimler geliyo.

Saygılar...

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 18:53
Keşke balon almasaydınız Göz%20Kirpma

dikenÇevrim Dışı

dikenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 19:29
[QUOTE=aqua_boy]Keşke balon almasaydınız Göz%20Kirpma[/QUOTE]

Eminim imkanım olsa almazdım.Sizde emin olun başka bir akvaryumcuda da o vardı.

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Aralık 2008 20:17
[QUOTE=diken]

Herkese merhabalar bugün bir akvaryumcuya girdim.Ramirezlerimi aldığım akvaryumcuya gene ramirezi almayamı geldin dedi.Yok ki tanklarına bakıcam beğendiğim olursa alıcam dedim.Nasıl yok ramirezi balon ramirezi var dedi.Al kepçeyi gel dedim adama.Balıklar çok ufaklar cmlerini bile tahmin edemiyorum ve çok tatlılar.4 adet daha aldım adam hadi dedi 4 dişi için daldırıyorum dedi ve çok ucuz bir fiyata aldık.Artık büyüteceğiz ve üretime geçeceğiz.Resimler geliyo.

Saygılar...

[/QUOTE]

Çıkacak yavruların piyasaya dağılması iyi olmayacak. Sikkin

dikenÇevrim Dışı

dikenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2008 00:23
[QUOTE=Really] [QUOTE=diken]

Saygılar...

[/QUOTE]

Çıkacak yavruların piyasaya dağılması iyi olmayacak. Sikkin
[/QUOTE]

Hocam bilmiyorum artık.Çok istiyorum üretmek bütçeye vs her bakımdan en uygun bunlar.Başka yerde sordum 9 ytl istedi 4cm ine oda balon.Ben yavru aldım hem bende büyür hemde çeşit olur.Bi büyüsünler de bakalım.Olmadı dağıtmayız takasa sokarıs bişey yaparız. Abi şöyle düşünsene;tek ilgi bekliyen akvaryum değilki,bir de kıs var.Aboow haftanın 2 günü dışarıdayız .Durum böyle olunca balığa ayrılan bütçe daralıyo.

Saygılar...

diken2008-12-28 00:24:22

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2008 01:21
Merhabalar.

Black Nasty, Yüzgeçleri ve kuyruğu ile diğer tüm cichlidlerden çok farklı. Tam bir gösteri balığı. Eğer azami 30 cm büyüyor olsa idi bu balık için can atıyor olurdum. Flower Horn, Midas, Trimac, Dovii gibi balıktan ziyada evcil hayvan olarak tankta tek başına beslenebilecek en iyi türlerden biri benim nazarımda.

Saygılarımla.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2008 01:24

Hayallerimdeki balıklardan biri . Paylaşım için saol Ümit Abi . Anlamadığım bir konu var , bazıları siyah oluyor . Onlar dişimi acaba ?