İşte Amerikan Rüyası

AliMuratÇevrim Dışı

İl: Ankara
AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:26
Efeee aynı boyda dişi jokerim var, gel sevenleri ayırma Tebessüm
Bana sat o tankın boşa çıksın böylece.
Severum da alabilirim ayrıca.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:31
[QUOTE=montana]Bunlar da benim geophagus altifrons akvaryumumdan birkaç kare:

Bunlar da benim geophagus altifrons akvaryumumdan birkaç kare:[/QUOTE]

Çok güzel bir Güney Amerika karması olmuş. Keyhole harika görünüyor. Hayli büyük galiba. Altifronsu ise TR de 2. ya da 3. kez görüyorum. Bu nadir balıkları beslediğiniz için tebrik ederim sizi.

[QUOTE=AliMurat]Boşver Efeciğim, Umut öğrenci adam evleri ısınmıyor, geçen bende verdim koca kökleri sobada yakıp ısınmışlar. mangoları  bana ver kardeşim Big%20smile[/QUOTE]

Valla iyi fikir verdin abi, doğalgazdan ucuza gelebilirKahkaha

[QUOTE=efeerdogan]

">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">< width="425" height="350">">< name="wmode" value="transparent">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">< width="425" height="350">">< name="wmode" value="transparent">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">< width="425" height="350">">< name="wmode" value="transparent">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">< width="425" height="350">">< name="wmode" value="transparent">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">[/QUOTE]

Mota biraz silik ama rahat görünüyor. Son zamanlarda sürekli yola çıkma olasılığı olduğu için az besledim onu, sen şişmanlatırsın. Beyaz midasın harika. Şu DSLR ne bir lens al da aşağıdaki gibi görelim midasınıTebessüm:

efeerdoganÇevrim Dışı

efeerdoganÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:35
abi erkek jokerimi satmayi dusunmuyorum ama severumlarin tanesi akvaryumcularda 50 60 lira gezdigim ve gordugume gore sana 35 den veririm abi yanliz benim jokerim akvaryumun icine elimi soktugumda elime yatiyo kendini sevdirio asla birakmam jokerimi annanemden o kadar azar isittim ikinci akvaryum icin :DBig%20smile ">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">efeerdogan2009-01-21 23:43:55

BossÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
BossÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:36
Efe aramıza hoş geldin,yeni yeni genç amerikancı kardeşlerimizin sitemize üye olupta amerikan sevdasına gönül vermeleri beni gerçek anlamda duygulandırıyor.Sayımızın gün geçtikçe çoğalması bu hobi adına beni dahada umutlandırıyor.Paylaşımlara devam amerikan rüyası görenler,rüyalarımızın gerçekleşmesine az kaldı Tebessüm

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:38
[QUOTE=AliMurat][QUOTE=rastlantısal] [QUOTE=AliMurat]Güzel akvaryum, güzel balıklar, kötü makina Efe.

Ne kadar yayarsan yay Ümit, metre başına 1 ton. Evlerimiz böyle yükler hesap edilerek inşa edilmedi.
[/QUOTE]

O halde ebatları düzenlemen gerekecek biraz Ali Murat...
[/QUOTE]

Birkaç yazı okudum etkilendim , sen de araştır biraz istersen. Statik bir yük sonuçta bazıları ortalara konmazsa sorun yok demiş, senin yükün daha da fazla ama belki seninki taşıyıcı kolonlara yakın olur, birşeyler öğrenirsen paylaş. İnşaat müh.leri sıcak bakmıyordu böylesi ağırlıklara evde. Müstakil evi olanlardan temellerine beton döktürüp destek olanlar var sadece büyük tank kurabilmek için, düşün yani. Allah korusun bir de deprem bölgesindeyiz, başkasına artçı olacak  bir sarsıntı bizde böyle bir yükle felakete yol açabilir.Kafasi%20Karismis
[/QUOTE]

Aslında tek büyük yerine iki tane farklı ebatlarda da yapılabilir.
Odanın köşesini işgal edecek şekilde "L" dizayn hoş olabilir. "L"nin birleşim yeri ölü nokta oluyor. Orayada sump yapıldımı tadından yenmez. Ben tanklarımda 60cm'den daha fazla yükseklik düşünmüyorum. Basınç hali ile risk artıyor. Onun yerine geniş tanklar yapmak bana daha makul görünüyor. 200X80X60h gibi. Bu ebatta iki tank yaptığını varsayarsak köşedeki ölü nokta 80X80 ölçülerinde olur. 80X80X60h sump olursa 384 litre ederki her iki tankı filtrelemeyede rahat rahat yeter. Bu sayede yükü kolonlara daha mantıklı yaymış oluruz.

Saygılarımla.

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:40
Efe akvaryumun ve balıkların harika.Yalnız balıklar sanki çıplakta kalmış gibi geldi bana.Akvaryuma kök eklersen tam olur...

Saygılar...

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:46
[QUOTE=Amerikanist]Efe akvaryumun ve balıkların harika.Yalnız balıklar sanki çıplakta kalmış gibi geldi bana.Akvaryuma kök eklersen tam olur...

Saygılar...
[/QUOTE]

Şevki lafı ağzımdan aldın.
Efe dekoru artırsan şahane olacak. Hem stres azalmış hemde görsellik artmış olur.

Saygılarımla.

efeerdoganÇevrim Dışı

efeerdoganÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:51
abi dekora fazla yuklendigim zaman aralarinda bolgecilik kavgasi oluyo bir tane ortada yapmamin sebebi  beyaz midasa kimse dalasamiyor onun icin sadece beyaz midasin bolgesi var ama akvaryumun dizaynini bende degistirmeyi dusunuorm ayrica mango koklerini koydugum zaman su bulaniyo vardi cikarttim ama daha fazla tas alip taslarla dekor yapmayi dusunuyorum ayrica cok balik oldugu icin de suyun miktarini dusurmek istemiyorum
saygilar

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:54
[QUOTE=efeerdogan]abi dekora fazla yuklendigim zaman aralarinda bolgecilik kavgasi oluyo bir tane ortada yapmamin sebebi  beyaz midasa kimse dalasamiyor onun icin sadece beyaz midasin bolgesi var ama akvaryumun dizaynini bende degistirmeyi dusunuorm ayrica mango koklerini koydugum zaman su bulaniyo vardi cikarttim ama daha fazla tas alip taslarla dekor yapmayi dusunuyorum ayrica cok balik oldugu icin de suyun miktarini dusurmek istemiyorum
saygilar[/QUOTE]

Hah işte Efe. Ama olması gereken o. Şuan keyifle değilde hayatta kalmak adına yaşıyorlar. Akvaryumcularda da böyledir. Tıklım tıklım tanklarda kavga olmaz.
En doğrusu sen dekoru baya baya artır. Ve sonra mantık çerçevesinde türleri ele. Göz%20Kirpma

Saygılarımla.
rastlantısal2009-01-21 23:55:19

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:54
Akvaryum hacmin iyi(1100 litre harika bi rakam)TebessümSuyun sararmasının sebebi köklerin salınım yapmasıdır.BU yüzden akvaryuma koymadan önce kökleri kaynatırlar.Kayalarla da dekor yapabilirsin ama kökler amerikanların doğasına daha çok uyuyo...

Saygılar...
Amerikanist2009-01-21 23:55:18

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2009 23:56
[QUOTE=Amerikanist]Akvaryum hacmin iyi(1100 litre harika bi rakam)TebessümSuyun sararmasının sebebi köklerin salınım yapmasıdır.BU yüzden akvaryuma koymadan önce kökleri kaynatırlar.Kayalarla da dekor yapabilirsin ama kökler amerikanların doğasına daha çok uyuyo...

Saygılar...
[/QUOTE]

Şevki, Umut en son yanıma misafir geldiğinde göl kenarından kök vs toplamıştık. Yeni kökler suyu sararttı ancak bu sarılık bence çok hoş görünüyor. Amazondaki kıvama ulaştı.

Saygılarımla.

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:00
Bence de çok hoş olur ama Efe'nin hoşuna gitmemiş galibaBig%20smileBende bu cumartesi köklerimi alıyorum inşallah.Ama daha beslicem türleri almama çok var(hepsi yavru çünkü).O yüzden akvaryumda şu anda 4-5 tane zebra var.Geçen bi akvaryumcuda yavru jaguar gördüm, biraz hırpalanmıştı.Eğer satılmazsa cumartesiye kadar alıcam onu...

Saygılar...

efeerdoganÇevrim Dışı

efeerdoganÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:15
abi simdi hemen ellerimi yikadim elimi akvaryuma soktum ve dekoru degistirdim foto geliyor

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:16
[QUOTE=efeerdogan]abi simdi hemen ellerimi yikadim elimi akvaryuma soktum ve dekoru degistirdim foto geliyor[/QUOTE]

Hadi bakalım Efe.
Bizim genç amerikancıların gözü karalığını ve azimli yapılarını hep takdir etmişimdir. Hepsi birer zebra cichlid gibi. Helal olsun. Göz%20Kirpma

Saygılarımla.