İşte Amerikan Rüyası

efeerdoganÇevrim Dışı

İl: Ankara
efeerdoganÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:17
">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:20
Efe,
Büyük büyük kayalar gerek sana ki bölgeler oluşabilsin.

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:22

Şu andaki dekor güzel bide buna kök takviyesi yapıldımı harika olur...

efeerdoganÇevrim Dışı

efeerdoganÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:22
">" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

simdilik elimdekiler bu kadar abicim ama yarin okuldan gelir gelmez kaya alcam 6 7 adet

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:26
Efe vaktin ve imkanın varsa satın almak yerine küçük bir doğa yürüyüşüne çıkarsan, alacağından çok daha güzellerini bulabilirsin.

Sevgi ve saygılarımla.

AliMuratÇevrim Dışı

AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:37
OOoo Efe çok güzel akvaryum çok! Böyle uzunluk yükseklik süper!
80 genişlik harika , orta boyların ve ufakların sığabileceği  irilerin giremeyeceği şekilde kayaları koy, saklanacak yerler oluştur.
Antalya kayaları ile yaptım ben ama yüzüş alanımı kısıtladı senin genişliğin çok iyi. 70cm yükseklikte görselliği coşturur.
Dekor artınca ilk başta kavga gürültü arttı ama aynı zamanda saklanacak yerlerde oluştuğundan yaralanma yaşanmadı Efe.
Erkek jokerin DSLR la çekilmiş fotosunu istiyorum mutlaka.
Guardian 'ın golden'ını fena kaçırmışız demek ki, olabilir kardeşim alabilirm belki seninkini bakalım.

Ümit bak artık 125 cm lik akvaryumlar yetmiyor hobide! bayanlar , genç hobiciler 2 metrelik tanklar kuruyor, haydi artık harekete geç Dans
L şekli benim salon için çok uygun ama sump altta olur zaten köşede olması bişey değiştirmez.
Hayalim 300*80*75 bugün üretici ile görüştüm bakalım, ama dediğim gbi tereddütlerim var güvenlik açısından.
Ümit sen de güvenliği göz ardı etme. Kast ettiğim camın patlaması basınç vs değil, kata uyguladığın korkunç ağırlık ile binada , zeminde çökme bile olabilir zamanla. Bir sarsıntı anını zaten düşünemiyorum. Toplam ağırlığın cam, su , balıklar Utangaç ne olacak bir hesap et. .balıklar hariç önceki sayfalarda verdiğim linkten bunu öğrenebilirsin.
Artık yazıp durmayında uyuyalım yarın iş güç var, burada boşları toplayıp gece dükkanı en son ben kapatıyordum şimdi kimsenin yattığı yok.
İyi sohbetler olsun bakalım size.
AliMurat2009-01-22 00:39:50

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:44
[QUOTE=AliMurat]
OOoo Efe çok güzel akvaryum çok! Böyle uzunluk yükseklik süper!
80 genişlik harika , orta boyların ve ufakların sığabileceği  irilerin giremeyeceği şekilde kayaları koy, saklanacak yerler oluştur.
Antalya kayaları ile yaptım ben ama yüzüş alanımı kısıtladı senin genişliğin çok iyi. 70cm yükseklikte görselliği coşturur.
Dekor artınca ilk başta kavga gürültü arttı ama aynı zamanda saklanacak yerlerde oluştuğundan yaralanma yaşanmadı Efe.
Erkek jokerin DSLR la çekilmiş fotosunu istiyorum mutlaka.
Guardian 'ın golden'ını fena kaçırmışız demek ki, olabilir kardeşim alabilirm belki seninkini bakalım.

Ümit bak artık 125 cm lik akvaryumlar yetmiyor hobide! bayanlar , genç hobiciler 2 metrelik tanklar kuruyor, haydi artık harekete geç Dans
L şekli benim salon için çok uygun ama sump altta olur zaten köşede olması bişey değiştirmez.
Hayalim 300*80*75 bugün üretici ile görüştüm bakalım, ama dediğim gbi tereddütlerim var güvenlik açısından.
Ümit sen de güvenliği göz ardı etme. Kast ettiğim camın patlaması basınç vs değil, kata uyguladığın korkunç ağırlık ile binada , zeminde çökme bile olabilir zamanla. Bir sarsıntı anını zaten düşünemiyorum. Toplam ağırlığın cam, su , balıklar Utangaç ne olacak bir hesap et. .balıklar hariç önceki sayfalarda verdiğim linkten bunu öğrenebilirsin.
Artık yazıp durmayında uyuyalım yarın iş güç var, burada boşları toplayıp gece dükkanı en son ben kapatıyordum şimdi kimsenin yattığı yok.
İyi sohbetler olsun bakalım size.
[/QUOTE]

Ali tamda düşündüğüm sallantı anı idi. Tankı alcak ve geniş yapmak büyük avantaj. Zeminle temasta birim alana düşen basıncı azaltmış oluyorsun. Camda ise yükseklik azaldığı için sallantı anında birim cama düşen basıncı azaltmış oluyorsun. Ben 200X80X60h tankı zemin camı hariç 10mm camdan yapacağım. Zemini ise olabildiğince kalın tutacağım.
İnşallah evlenmeme yakın yarım tonluk nanomdan kurtuluşuma hep beraber şahit olacaksınız. Kahkaha

Saygılarımla.
rastlantısal2009-01-22 00:48:56

AliMuratÇevrim Dışı

AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:51
375 'e ne oldu caydın mı?
Genişlik kesinlikle 80 çok iyi. .malesef bana akıl veren olmadı.
50 cm le kaldı benim tank yükselik gibi değil biliyorum, onu geniş tutmak çok kolaydı, Memnun değilim açıkcası.
12 mm daha güvenli olmaz mı, kaç faktör olacak bu hali.
2.5 mu? KAyıt kuşakta koydurursun o halde.
Ama demedi deme 20o cm de kısa gözükecek sana bir süre sonra.
Bak bir de Ümit yüksekliği 65 yaptır. Üstteki 5 cm 'e su koymayacaksın zaten. Buhar camı, kuşak, taç ile yenecek o kısım.
Haydi ben kaçtım, yarın okurum.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:57
[QUOTE=AliMurat]375 'e ne oldu caydın mı?
Genişlik kesinlikle 80 çok iyi. .malesef bana akıl veren olmadı.
50 cm le kaldı benim tank yükselik gibi değil biliyorum, onu geniş tutmak çok kolaydı, Memnun değilim açıkcası.
12 mm daha güvenli olmaz mı, kaç faktör olacak bu hali.
2.5 mu? KAyıt kuşakta koydurursun o halde.
Ama demedi deme 20o cm de kısa gözükecek sana bir süre sonra.
Bak bir de Ümit yüksekliği 65 yaptır. Üstteki 5 cm 'e su koymayacaksın zaten. Buhar camı, kuşak, taç ile yenecek o kısım.
Haydi ben kaçtım, yarın okurum.

[/QUOTE]

60cm yükseklik kullanılabilir yükseklik olacak. Kayıt kuşak ve buhar camı için 5cm uygun gördüm. Kayıt ve kuşağı çift kat geçeceğim. Güvenlik faktörü 2,5 olacak. Kendim birleştireceğim. En özverili ve en ince detayına kadar düşünülmüş olmasının başka yolu yok gibi. Yarım tonluk tankımı incelediğimde silikonun bazı yerlerinde hava kabarcıkları gördüm. Allahtan dıştanda aliminyum çerçeve ile silikonladım. Bunda da aynısını yapacağım. 375cm malesef günümüz apartman yapısına uygun değil. Camlar bile kapıdan bacadan sığmaz. Çıtaları o ölçülerde birbiri ile çakıp provasını yapacaktım ama göz kararı bile vazgeçirdi beni. 200 küçük gelecek evet de daha büyüğü kendi evimi alınca artık...
Hem L şeklinde ve bundan iki tane olacağını düşünürsen kısa kavramı uzar biraz. KahkahaKahkaha

Saygılarımla.

efeerdoganÇevrim Dışı

efeerdoganÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 00:57

dekoru degistirince ilk basta birbirlerini kovaladilar ama simdi cok sakinler   jokerin fotosunu telimle cektim simdi koycam buraya abicim dslr nin ne oldugunu henuz cozmus degilim

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 02:48
[QUOTE=montana]Bunlar da benim geophagus altifrons akvaryumumdan birkaç kare:

Bunlar da benim geophagus altifrons akvaryumumdan birkaç kare:
[/QUOTE]

Merhabalar.
Balıklarınız ve tankınız çok güzel. Geophagusların birilerinde olduğunu bilmek ayrıca güzel. Guraminize diyecek laf yok zaten. Sizi tebrik ederim.
Acaba tankın genel görüntüsünün fotoğrafını alabilir miyiz?
Birde elinizde başka türler bulunmakta mı?
Bu başlığa ilk kez yazıyorsunuz. Aramıza hoş geldiniz ayrıca.

Saygılarımla.

DarknumiÇevrim Dışı

Özel Üye
DarknumiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 08:04
[QUOTE=AliMurat]

Sende biraz Blue Angel fotosu koy Numan kardeşim, sana ait olsun lütfen.

Ümit ben hala korkuyorum, sumpla oradaki ağırlık 3 tonu geçecek neredeyse..
[/QUOTE]
Abicim dün akşam çekmeyi denedim denedim ama olmuyor balıklar geleli daha 1 hafta olmadı alıştılar ama tam anlamıyla değil birde balıkların boyu zaten 2 cm bıcır bıcır 9 tane yavrum var biraz palazlansınlar fotoğraf tabiki ekleyeceğim...

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 09:02
Efe tankın çok güzel,biraz kök ve kaya ekleyerek süper bir şey çıkarabilirsin.
İbrahim bey tebrik ederim, geophagus altifrons Türkiyede kimsede yok sanıyordum.Çok güzel ve sağlıklı bir koloniniz var.Davranış şekilleri nasıl ve yavru aldınızmı daha önce?

montanaÇevrim Dışı

Özel Üye
montanaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 11:30
[QUOTE=rastlantısal]

Merhabalar.
Balıklarınız ve tankınız çok güzel. Geophagusların birilerinde olduğunu bilmek ayrıca güzel. Guraminize diyecek laf yok zaten. Sizi tebrik ederim.
Acaba tankın genel görüntüsünün fotoğrafını alabilir miyiz?
Birde elinizde başka türler bulunmakta mı?
Bu başlığa ilk kez yazıyorsunuz. Aramıza hoş geldiniz ayrıca.

Saygılarımla.
[/QUOTE]

Merhaba,
Teşekkür ederim ederim övgü dolu sözleriniz için. Tankın genel fotosunu koymadım. Zira henüz bu forumda ifşa edilecek düzeye geldiğine kani olamadım. Şimdilik gelişim aşamasında herşey. Ne zaman ki içime gerçekten sinen bir görüntüye kavuşur, işte o zaman genel bir fotoğraf teşhir ederim:) Beni anlayacağınızı umuyorum..

Amerikan sevdası 2 seneden beri beni sarmış durumda. Altifrons'ların dışında, keyhole, altispinoza, cüce vatoz, çöpçü ve guramiler mevcut.

Geophagus altifrons'ların hikayesi ise biraz ilginç.. Şöyle ki, ben bu balıkları değil "geophagus tapajos orange head" sipariş etmiştim 1,5 sene evvel. Fakat orange head diye Çek Cumhuriyeti'nden bunlar geldi. Yavru oldukları için bu iki tür birbirine çok benziyormuş ve zaman zaman böyle karışıklıklar yaşanabiliyormuş. O da bana denk geldiKizgin Biçare beslemek zorunda kaldım. Orange Head arayışlarım ise sürüyor. Sanırım yakında onlara da sahip olabileceğim.. İşte o zaman altifronsları istemeyerek de olsa elden çıkaracağım.. Zira çok alıştım bu hayvanlara.. Gördüğüm en barışçıl ciklid türü olmakla beraber, şunu tecrübelerime dayanarak çok rahat ifade edebilirim; canlı doğuranlarla dahi huzur içinde beslenebilir..

Saygılarla.
montana2009-01-22 11:33:07