İşte Amerikan Rüyası

montanaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
montanaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 11:39
[QUOTE=Really]

Çok güzel bir Güney Amerika karması olmuş. Keyhole harika görünüyor. Hayli büyük galiba. Altifronsu ise TR de 2. ya da 3. kez görüyorum. Bu nadir balıkları beslediğiniz için tebrik ederim sizi.

[/QUOTE]

Merhaba,
Teşekkür ederim ilgi ve güzel sözleriniz için. Keyhole'ler 7-8 cm oldular sanırım. Altifrons'ların hikayesini ise yukarıya yazdım :) Sizinle daha önce de özelden yazışmıştık hatırlarsanız. İşte o bahsettiğim altifronslar bunlarTebessüm

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

montanaÇevrim Dışı

Özel Üye
montanaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 11:43
[QUOTE=enginkoc34]
İbrahim bey tebrik ederim, geophagus altifrons Türkiyede kimsede yok sanıyordum.Çok güzel ve sağlıklı bir koloniniz var.Davranış şekilleri nasıl ve yavru aldınızmı daha önce?

[/QUOTE]

Engin Bey,
Henüz yavru almadım ama eli kulağında sanırım. Her an bir patlama bekliyorum:) 6 adet mevcut elimde şuan. 3 tanesi erkek sanırım:( O yüzden dişileri paylaşamıyor olabilirler diye düşünmüyor değilim hani:)

Davranış şekillerine gelince.. Hiçbir balığa yan gözle baktıklarına şahit olmadım. Sadece erkekler zaman zaman birbirlerini kovalıyor o kadar. Yem seçmeyen, son derece barışçıl, harikulade fosforlu renklere sahip ve bitkilere zarar vermeyen bir tür arayanalar için ideal bir seçim.. 

alpkimÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
alpkimÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 11:46
[QUOTE=rastlantısal] [QUOTE=AliMurat]375 'e ne oldu caydın mı?
Genişlik kesinlikle 80 çok iyi. .malesef bana akıl veren olmadı.
50 cm le kaldı benim tank yükselik gibi değil biliyorum, onu geniş tutmak çok kolaydı, Memnun değilim açıkcası.
12 mm daha güvenli olmaz mı, kaç faktör olacak bu hali.
2.5 mu? KAyıt kuşakta koydurursun o halde.
Ama demedi deme 20o cm de kısa gözükecek sana bir süre sonra.
Bak bir de Ümit yüksekliği 65 yaptır. Üstteki 5 cm 'e su koymayacaksın zaten. Buhar camı, kuşak, taç ile yenecek o kısım.
Haydi ben kaçtım, yarın okurum.

[/QUOTE]

60cm yükseklik kullanılabilir yükseklik olacak. Kayıt kuşak ve buhar camı için 5cm uygun gördüm. Kayıt ve kuşağı çift kat geçeceğim. Güvenlik faktörü 2,5 olacak. Kendim birleştireceğim. En özverili ve en ince detayına kadar düşünülmüş olmasının başka yolu yok gibi. Yarım tonluk tankımı incelediğimde silikonun bazı yerlerinde hava kabarcıkları gördüm. Allahtan dıştanda aliminyum çerçeve ile silikonladım. Bunda da aynısını yapacağım. 375cm malesef günümüz apartman yapısına uygun değil. Camlar bile kapıdan bacadan sığmaz. Çıtaları o ölçülerde birbiri ile çakıp provasını yapacaktım ama göz kararı bile vazgeçirdi beni. 200 küçük gelecek evet de daha büyüğü kendi evimi alınca artık...
Hem L şeklinde ve bundan iki tane olacağını düşünürsen kısa kavramı uzar biraz. KahkahaKahkaha

Saygılarımla.
[/QUOTE]

Ben demiştim galibaGöz%20Kirpma

AliMuratÇevrim Dışı

İl: Ankara
AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 11:46

AliMuratÇevrim Dışı

İl: Ankara
AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 11:47
İşte Ümit en çok korktuğum olay dün gece bu konuda yazışmamızı düşün..
Sanki bu da bir işaret gibi. Ben daha büyük tank hayalimi erteledim.

alpkimÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
alpkimÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 11:53
 geophagus altifrons  gerçekten güzel bir tür edinmişsiniz.Tebrik ederim.Elden çıkarmayı düşündüğünüzde mutlaka benimde haberim olsun.Fakat ben size elden çıkarmamanızı öneririm.Tapaos orange head kadar nadir ve güzel bir tür olduğunu düşünüyorum.

Neothauma Çevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]14943,1[/B]
İl: Yurtdisi
Neothauma Çevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 12:56
İnternette gezerken bulduğum doğasında çekilmiş bir amerikan
Herichthys minckleyi

elponeÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Tekirdag
elponeÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 16:45
Öncelikle katılımlarıyla renk veren yeni amerikancı arkadaşlara hoş geldiniz diyeyim..

Sonra, "Eda hanım noldu, fos çıktınız" diyenlere 2 çift lafım var :) (şaka şaka)
Biraz hastaydım arkadaşlar, bugün daha iyiyim. Fazla yorduk bünyeyi sanırım.
Tankın kurulumu bitti. Sadece kapağı bekliyorum. Ondan sonra bir başlık açacağım akvaryum tanıtımı kısmına, fakat bu akşam sizin için 1-2 foto. ekleyeyim hadi :)

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 17:29
[QUOTE=elpone]Öncelikle katılımlarıyla renk veren yeni amerikancı arkadaşlara hoş geldiniz diyeyim..

Sonra, "Eda hanım noldu, fos çıktınız" diyenlere 2 çift lafım var :) (şaka şaka)
Biraz hastaydım arkadaşlar, bugün daha iyiyim. Fazla yorduk bünyeyi sanırım.
Tankın kurulumu bitti. Sadece kapağı bekliyorum. Ondan sonra bir başlık açacağım akvaryum tanıtımı kısmına, fakat bu akşam sizin için 1-2 foto. ekleyeyim hadi :)
[/QUOTE]

Eda Hanım, çok geçmiş olsun.
Ekleyeceğiniz resimleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

Saygılarımla.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 18:57
Merhabalar , geri döndüm allah'a şükür . Boğazım sebebiyle konuşamıyorum ve yemek yiyemiyorum ..

Eve geldiğimde malesef akvaryumdaki manzara berbattı . Zannedersem eşler ayrılmış . Dişinin ağız yapısı kavgadan bozulmuş ve kanlı . Halim olsa fotoğraf çekeceğim ama yataktan zor kalktım . Umarım düzelir . Büyük ihtimal erkekle dişiyi ayıracağım ama bu halde zor biraz ...

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 19:03
[QUOTE=aqua_boy]Merhabalar , geri döndüm allah'a şükür . Boğazım sebebiyle konuşamıyorum ve yemek yiyemiyorum ..

Eve geldiğimde malesef akvaryumdaki manzara berbattı . Zannedersem eşler ayrılmış . Dişinin ağız yapısı kavgadan bozulmuş ve kanlı . Halim olsa fotoğraf çekeceğim ama yataktan zor kalktım . Umarım düzelir . Büyük ihtimal erkekle dişiyi ayıracağım ama bu halde zor biraz ...
[/QUOTE]

Cenk geçmiş olsun.
İlk batımlarda bilhassa oluyor bu. Sanırım 4. batımda mota çiftim sürekli ağızağıza idi. Erkek dişiyi üresin diye zorluyor. Dişide ürememek için direniyor. Şuan ayırırsan hep ayırman gerekebilir. Ayırmazsanda dişin ölebilir. Gözlemlemen gerekli.

Saygılarımla.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 19:19
Ümit Abi teşekkür ederim . Gözlemlerime devam edicem ...

Efe Bey hoşgeldiniz . Akvaryum ölçüleriniz muazzam güzelliklerde . Ama midaslarınız çok gelmiş bence . Birde dekor pek hoşuma gitmedi . Ümit Abinin dediği gibi büyük kayalar ve kütükler şart ...

rcallÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Manisa
rcallÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 19:35
Cenk geçmiş olsun kardeşim.
Nazar değirdin balıklara, dişiyi bir müddet ayır. Amerikanlar eşlerini kolay kolay unutmaz barışacaklardır. Dişiyi nereye ayırmayı düşünüyorsun?

elponeÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Tekirdag
elponeÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2009 20:25
Cenk öncellikle geçmiş olsun sana da..Çabuk toparlarsın eminim, gencecik adamsın..
Eşler senin yokluğuna dayanamadı, kavgaya tutuştu demek.. Nazara geldiler.. Umarım sıkıntı çözülür.

Bu arada söz verdiğim, son duruma ait fotolar..