İşte Amerikan Rüyası

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 17:14

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 19:43

[QUOTE=AliMurat]Umut horozbina bana da getirdin umarım! Sok[/QUOTE]

Abi şunları bir yetişkin hale getirelim mutlaka getiririm.
Really2008-12-16 19:46:54

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
İl: Istanbul
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 20:39
Şuanda 50*50*50 yavru akvaryumumu kuruyorum . Yavrulukta eziyet olacağını düşündüm . Bitince Foto eklerim . Çok zorlu 2 saat beni bekliyor Dil%20Çikarma

Saygılar ...

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 20:43
Kolay gelsin Cenk,bitince fotolar burda olsunBig%20smileUmut abi eklediğin videolar çok güzel ama 1. videodaydı sanırım.Adamlar balıkları yakalayıp yemek için satıyolar.Valla biz burda amerikan bulamıyoruz, onlar yiyolarSansürlenmisBizim hamsilerle takas mı yapsakKahkaha

Saygılar...
Amerikanist2008-12-16 20:43:49

AliMuratÇevrim Dışı

AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 12:55
Ankarada başka akvaryumcularda görmediğim kadar çok Amerikanı olan (her ne kadar satılık değilse de :)) bir yer açıldı arkadaşlar.
Yolunuz düşerse görün , tertemiz bir yer Jumbo Akvaryum. Hayırlı uğurlu olsun.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 14:28
Amerikanlara önem veren nadide akvaryumculardan biri. Umarım bu şekilde devam eder.
Bu arada benim 3 adet tetrazondan 2'si daha rahmetli oldular :(
Green Terror resmen gece avına çıkıyor. Işık açıkken sorun yok.Işık kapanınca kıyım başlıyor. Kuru yemide iştahla yemesine rağmen yinede saldırıyor sanırım. Korkum diğer amerikanlara (ateşağız,teksas,zebra,küçük gt) dalaşması. Eğer bu durum olursa sanırım elden çıkartacağım onu.

dikenÇevrim Dışı

dikenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 15:32
Barış bey;gece ışıklar açık olsa nasıl olur?Balık kayıpları olmaz diye düşünüyorum.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 15:37
Devamlı açık bırakmak problem olabilir diye düşünüyorum. Hem elektrik faturası olarak bana, hemde gece gündüzü yaşayamayan balıklara :)
İşin açıkcası tetrazonlara çok üzüldüm diyemem.Güzel balıklardı ama, maalesef öldüler.Ayrı bir tankım olsa ayırırdım ama, o da mümkün değil. Umarım diğer amerikanlara ilişmez.Yoksa geri verebilirim.

Akvaryumumdan birkaç kare:

baris.aydin2008-12-17 16:52:17

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 16:59

Oh sonunda bitti . Dün akşam yapmaktan vazgeçmiştim . Bugün annem bana süpriz yapmış ve akvaryumu silmiş . Ayrıca kovada su dinlendirmiş . Gerçekten çok mutlu oldum Dil%20Çikarma Gelelim kurulum hikayesine ;

Eve 15:20'de giriş yaptım . Direk üstümü değiştirerek işe koyuldum . Önce 2 litrelik kova ile 18 kez su doldurdum tanka . Bu suyu ana tanktan aldım . Sonra bu tanka ısıtıcı taktım ve pipo filtre ekledim ama hava motoru yanmış . Deli oldum gerçekten . Sonra yavru yakalama merasimi başladı . Bu sırada tanktan %50 su çekmiş oldum ve hala çekiyordum . Annem yardım etmesine rağmen deli olmaya başladı . Çünkü balıkları hava hortumu ile yakalıyamıyordum . Sonra heryer su olmuştu ve elimde su dolu kovayla giderken kayıp düştüm üstüm başım heryerim su oldu . Bu arada karnımda açtı ÜzgünÖğlen okuldada bişi yememiştim . Yavaş yavaş yavrular toplanıyordu ama hala filtre yoktu . Çift makavlarım çok stresteydi . İç filtre taktım ama bu seferde yavrular yüzemiyordu . Deliye döndüm o anda . Bu arada ananem bana kızıyor hep senin b*k'lukların bunlar diyip bağrıyordu . O sırada elimde sürayi içinde 90 küsür yavru bi elimde filtreler bi anda ananeme bağırdım . Ama biraz evvel özür diledim Dil%20Çikarma Annemde kızmaya başladı yeter artık diye . Son olarak şelale filtre bulup çalıştırdım ve süper oldu . Tabi odam sırılsıklam . Ayrıca vantuz sıkıntısı yaşıyordum . Neyse sonunda kurdum tankı bu seferde 60 litre dinlenmiş suyum yoktu bende elime geçen bütün kovalara aquatan sıkıp çeşmeden bastım suyu , neyse ana tankta dolmuştu ama 5-6 yavru hala ordaydı . Bu seferde betanın ısıtıcısı ve filtresi yoktu . Bende aldım betayı yavruluğa aldım . Şimdi alışmaya çalışıyorlar hem betta hem yavrular ...

VEEEE MUTLU SON FOTOLAR ;

fotoları imageshackte ki sorun yüzünden ekleyemiyorum . Yemek yedikten sonra tekrar deniyeceğim ...

Barış Abi fotoları şimdi gördüm . Harikalar ...

aqua_boy2008-12-17 17:00:38

dikenÇevrim Dışı

dikenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:06

Barış bey;süper gözüküyolar.Ben 1 kareye bittim süper çıkmış gt.Cenk fotoları sabırsızlıkla bekliyorum acaba nasıl oldu diye.Eminim süper olmuştur.Anneler arada öyle bağırıyor olur böyle şeyler.Ben genellikle kahve yapıyorum gönlünü almak için veya öpünce sorun kalmıyo.Bu yöntemleri dene başarılı olursun.

Saygılar...

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:08
Cenk;
süper yazmışsın :D:D:D Okurken güldüm baya.Yani tabi ki zahmetli bir durum, çok uğraşmışsın ama, gözümün önüne benim 360 lıktan demasonileri yakarken yaşadıklarım geldi. Eşimde devamlı öldürcen balıkları, doğru dürüst yakala diyordu.Her yer su kayalar bi yerde taş, kum....Aman Allahım :):)
Ama anneannenin gönlünü almanı ayakta alkışladım. Hem hobimizi yapalım hem gönül alalım dimi?
En kısa zamanda fotoları gönder bakalım.
Dileklerin için sağol kardeşim..

reisÇevrim Dışı

Özel Üye
reisÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:11
[QUOTE=aqua_boy]

Oh sonunda bitti . Dün akşam yapmaktan vazgeçmiştim . Bugün annem bana süpriz yapmış ve akvaryumu silmiş . Ayrıca kovada su dinlendirmiş . Gerçekten çok mutlu oldum Dil%20Çikarma Gelelim kurulum hikayesine ;

Eve 15:20'de giriş yaptım . Direk üstümü değiştirerek işe koyuldum . Önce 2 litrelik kova ile 18 kez su doldurdum tanka . Bu suyu ana tanktan aldım . Sonra bu tanka ısıtıcı taktım ve pipo filtre ekledim ama hava motoru yanmış . Deli oldum gerçekten . Sonra yavru yakalama merasimi başladı . Bu sırada tanktan %50 su çekmiş oldum ve hala çekiyordum . Annem yardım etmesine rağmen deli olmaya başladı . Çünkü balıkları hava hortumu ile yakalıyamıyordum . Sonra heryer su olmuştu ve elimde su dolu kovayla giderken kayıp düştüm üstüm başım heryerim su oldu . Bu arada karnımda açtı ÜzgünÖğlen okuldada bişi yememiştim . Yavaş yavaş yavrular toplanıyordu ama hala filtre yoktu . Çift makavlarım çok stresteydi . İç filtre taktım ama bu seferde yavrular yüzemiyordu . Deliye döndüm o anda . Bu arada ananem bana kızıyor hep senin b*k'lukların bunlar diyip bağrıyordu . O sırada elimde sürayi içinde 90 küsür yavru bi elimde filtreler bi anda ananeme bağırdım . Ama biraz evvel özür diledim Dil%20Çikarma Annemde kızmaya başladı yeter artık diye . Son olarak şelale filtre bulup çalıştırdım ve süper oldu . Tabi odam sırılsıklam . Ayrıca vantuz sıkıntısı yaşıyordum . Neyse sonunda kurdum tankı bu seferde 60 litre dinlenmiş suyum yoktu bende elime geçen bütün kovalara aquatan sıkıp çeşmeden bastım suyu , neyse ana tankta dolmuştu ama 5-6 yavru hala ordaydı . Bu seferde betanın ısıtıcısı ve filtresi yoktu . Bende aldım betayı yavruluğa aldım . Şimdi alışmaya çalışıyorlar hem betta hem yavrular ...

VEEEE MUTLU SON FOTOLAR ;

fotoları imageshackte ki sorun yüzünden ekleyemiyorum . Yemek yedikten sonra tekrar deniyeceğim ...

Barış Abi fotoları şimdi gördüm . Harikalar ...

[/QUOTE]

Cenk seni tebrik ederim.Bu kadar olmsuzluğa rağmen yılmamış işi bitirmişsin.Tebessüm

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:17

Hepinize çok teşekkür ederim . Beta çılgına döndü , etrafında yüzen yavruları kovalıyor Big%20smile Daha 24 litrelik eski beta tankını temizleyeceğim .

Imageshack yüzünden sadece tek fotoğraf ekleyebildim . Tankın dibinde tortu oluştu nedenini anlamadım . Herhalde filtreden ...

Genel görüntü ;

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:25
[QUOTE=diken]

Barış bey;süper gözüküyolar.Ben 1 kareye bittim süper çıkmış gt.Cenk fotoları sabırsızlıkla bekliyorum acaba nasıl oldu diye.Eminim süper olmuştur.Anneler arada öyle bağırıyor olur böyle şeyler.Ben genellikle kahve yapıyorum gönlünü almak için veya öpünce sorun kalmıyo.Bu yöntemleri dene başarılı olursun.

Saygılar...
[/QUOTE]
Ah birde fotoğraf makinem DSLR olsa, neler çekeceğim ama maalesef bu kadar oluyor. Yoksa akvaryumdan çok güzel pozlar yakalanabilir. Benim fotoğraf makinemin netleme problemi var.Daha doğrusu uzak çekimlerde gayet net. Ama uzaktan zoom yaparak veya yakından makro ile çekmeye kalkınca netleme zor oluyor.