İşte Amerikan Rüyası

AmerikanistÇevrim Dışı

İl: Istanbul
AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:28
Hayırlı olsun Cenk.Yazık sana aç aç akvaryum kurmuşsunAglamaBig%20smileAkvaryuma daha su koycakmısın yoksa öyle mi kalcak?Yakın çekim fotoları bekiyoruz Cenk.Sağlıkla büyütmen dileğiyle...

Saygılar...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:31
Sağolasın Şevki . Hepsini doldursam ana tankta su kalmazdı o yüzden 36 litre doldurdum . Yavaş yavaş çeşme suyundan yükselticeğim ...

Fotoğraflar ;

Yavrular ;

Bettamız ;

Yine yavrular ;

Saygılar ...

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:35
Cenk zorlu bir çalışmanın ardından başarmışsın. Ne mutlu ki sana yavruların birçoğu sağ ve sağlıklı.
Dipteki tortu acaba ana tanktaki çiftin dip pisliği olabilir mi? Veya dipten yanlışlıkla gelen kum?

Neothauma Çevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]14943,1[/B]
İl: Yurtdisi
Neothauma Çevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:36
Cenk tebrik ederim kardeşim.Maşallah yavrular çok iyi görünüyor.Umarım kayıpsız büytürsün.Yazın Amerikan besleyebilirim ve balıklarım senden ona göre.Big%20smileAh bi de o halfmoona bakabilsenHöyt

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:37
Maşallah ilk yavrulamaya göre yavru sayısı oldukça iyi.Hepsini büyütmeyi başaracağına inanıyorum.En iyi yavruları bana vericeksinKahkahaÇabuk büyüseler de ben de akvaryumumda görsem böle bi türüBig%20smileO dipteki siyah şeyler de ya filtreden çıkmıştır yada betadanKahkahaBu arada Barış abi akvaryumun ve balıkların çok güzel,büyük green terror hariçHöyt

Sağlıklı balıklar...
Amerikanist2008-12-17 17:38:19

AliMuratÇevrim Dışı

İl: Ankara
AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:37
[QUOTE=baris.aydin]Amerikanlara önem veren nadide akvaryumculardan biri. Umarım bu şekilde devam eder.
Bu arada benim 3 adet tetrazondan 2'si daha rahmetli oldular :(
Green Terror resmen gece avına çıkıyor. Işık açıkken sorun yok.Işık kapanınca kıyım başlıyor. Kuru yemide iştahla yemesine rağmen yinede saldırıyor sanırım. Korkum diğer amerikanlara (ateşağız,teksas,zebra,küçük gt) dalaşması. Eğer bu durum olursa sanırım elden çıkartacağım onu.
[/QUOTE]

Benim Trimac'ta bir gece ufak GT'e acımamıştı. İlk günler birşey yapmamış olmaları daha sonra yapmayacakları anlamına gelmiyor. Ne de olsa macera dolu Amerikan. Kaybın için geçmiş olsun Barış. Saklanacak yer ayalarsanız diyeceğim ama yine de işe yaramayabilir. Demasonilerin yanına atın onları GT dursun bence görünümü ve karakteri ile olmazsa olmazlardan biri GT.
Hele o yeme atlayışları. Bunlar tek başlarınayken sahibine camın arkasından kafa tutarlar bir de , komik ilginç balıklar Tebessüm
AliMurat2008-12-17 17:37:57

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:40
Barış Abi o tortu filtreden çıktı . Ana tanktan gelen kumlarda var tabi . 3 yavru öldü ama benim hatam yüzünden :(

Yücel saolasın sana yazın kurucaz amerikan tankı . Haklısın bu bettaya bi bakamadım . Bu 9. tank değiştirmesi ...

Şevki o pislikler bettadan çıkmadı . Dediğim gibi filtreden . Sanada ayarlayacağız makav ...

AliMuratÇevrim Dışı

AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:47
Cenk kardeşim tebrikler, samimi anlatımına bayıldım. Bir işe koyulmadan önce stres olmamak için önce bir plan yap , malzemeleri hazırla.
Malzemeler arasında yere sermek için bol miktarda naylon, ya da bol kuru bez, eski havlu gibi şeyler olsun.Aklının ucunda aksilikler için B C planları oluştur, nacizane tavsiyem.
Yavrular artık senin de yavruların gib olacak bak gör. Umarım benim yavru amerikanlarım gibi kuru yeme burun çevirmezler de seni artemia derdine sokmazlar. Gelişmeleri bekliyoruz. Başarılar dilerim.

AliMurat2008-12-17 17:48:13

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:51
Ali Abi çok teşekkür ederim . Keretalar kuru yem yiyor . NLS yemi kırıp un haline getirip atıyorum . Yiyiyorlar güzelce ama yinede artemia şart ...

Anaçlarında fotosunu çektim . Şevki çok rica etti . Ama stresli oldukları için renkleri çok kötü soluk çıktı . Birde Haydar'ın gelişimi hakkında yorumlarınızı bekliyorum . Bence çok büydü :) ;

Bu dişimiz+yanında kalan yavrular ;

Bu da meşhur Haydar ;

Saygılar ...

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:53
[QUOTE=AliMurat][QUOTE=baris.aydin]Amerikanlara önem veren nadide akvaryumculardan biri. Umarım bu şekilde devam eder.
Bu arada benim 3 adet tetrazondan 2'si daha rahmetli oldular :(
Green Terror resmen gece avına çıkıyor. Işık açıkken sorun yok.Işık kapanınca kıyım başlıyor. Kuru yemide iştahla yemesine rağmen yinede saldırıyor sanırım. Korkum diğer amerikanlara (ateşağız,teksas,zebra,küçük gt) dalaşması. Eğer bu durum olursa sanırım elden çıkartacağım onu.
[/QUOTE]

Benim Trimac'ta bir gece ufak GT'e acımamıştı. İlk günler birşey yapmamış olmaları daha sonra yapmayacakları anlamına gelmiyor. Ne de olsa macera dolu Amerikan. Kaybın için geçmiş olsun Barış. Saklanacak yer ayalarsanız diyeceğim ama yine de işe yaramayabilir. Demasonilerin yanına atın onları GT dursun bence görünümü ve karakteri ile olmazsa olmazlardan biri GT.
Hele o yeme atlayışları. Bunlar tek başlarınayken sahibine camın arkasından kafa tutarlar bir de , komik ilginç balıklar Tebessüm
[/QUOTE]

Green Terror konusunda ne kadar çok sıkıntı çektiğimi zaten bu başlığı takip edenler biliyor.Zar zor bir Gt buldum.Formuda Allaha şükür iyi. O yüzden bu benim tek tesellim.Ölen balıklarıma tabi ki üzüldüm.Ama diğer balıklara sataşırsa radikal bi karar alıp arkadaşıma verebilirim.Çünkü diğer balıklarımıda çok seviyorum.
Aslında tek kalan tetrazonu 40 litrelik boş fanusum var.Oraya alabilirim.Tek başına yaşar.Ama tetrazonlar sürü balığı, bu bir.İkincisi fanusta ısıtıcı yok.Sıcaklık 21 derece.Bilmiyorum nasıl olur.Üçüncüsü o akvaryumdan tetrazon gibi ufak bir balığı yakalamak çok zor.Bakalım zaman neyi gösterecek.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:55
[QUOTE=aqua_boy]Ali Abi çok teşekkür ederim . Keretalar kuru yem yiyor . NLS yemi kırıp un haline getirip atıyorum . Yiyiyorlar güzelce ama yinede artemia şart ...

Anaçlarında fotosunu çektim . Şevki çok rica etti . Ama stresli oldukları için renkleri çok kötü soluk çıktı . Birde Haydar'ın gelişimi hakkında yorumlarınızı bekliyorum . Bence çok büydü :) ;

Bu dişimiz+yanında kalan yavrular ;

Bu da meşhur Haydar ;

Saygılar ...
[/QUOTE]

Haydar, yavrular gidince kendini dağa taşa vurmuş gibi sanki Kahkaha
O kalanlar ne olacak peki? Yem olmaktan kurtulupta yaşayan olursa bence o yavrulardan en özeli o olsun.Göz%20Kirpma

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:57
Beni kırmadığın için teşekkür ederim Cenk.Evet dediğin gibi Haydar'da gelişme var.Streste oldukları her hallerinden belli.Sanki Haydar dişiden daha çok strese girmiş gibi,yanılıyo muyum?

Saygılar...

AliMuratÇevrim Dışı

AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 17:58
Şimdilik demasoni ve Sp lerin yanına at bence onu. Sonra birkaç tane daha alıp sürü yaparsaın yine, ya da takas edersin birine verirsin . Balık yakalamakta ufak kepçe ve hızlı balık ile çok zor iş.  Sen de çok mağara yok çok zorlanmazsın bence. Dev gibi kepçe edin. Benim son aldığım kepçe 27 cm lik bir ağıza sahiopti yanlış hatırlamıyorsam. juenpetmarket'ten almıştım.

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 18:06
Yok Haydar yavruların gitmesine çok sevindi . Çünkü üremek istiyordu ve her gördüğünde dişiye kur yapıyordu hali ile dişide yavruları olduğu ve hazır olmadığı için haydara vuruyordu . Haydar'ın stresi tamamen bundan . Dişi yavrularla pek ilgilenmiyor sadece dipte duruyor ...