İşte Amerikan Rüyası

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 23:06
Merhabalar.
Cenk, tebrik eder alnından öperim. Azmini takdir ediyorum.
Barış dekor konusunu aştın artık sen.

Arkadaşlar daha evvel mota yavrularını ana tankın yavruluğuna aldığımı bahsetmiştim. Beyaz benek oldular ancak tedavisi zor olmadı. İki haylaz yeğen yüzünden 60 - 70 kadar yavru hayatta şuan.

Saygılarımla.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 23:09
Geçmiş olsun Ümit abi, bu ara aksilikler peşini bırakmıyoBig%20smile

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 23:21
[QUOTE=Amerikanist]Geçmiş olsun Ümit abi, bu ara aksilikler peşini bırakmıyoBig%20smile[/QUOTE]

Kardeşim kurtun başarısı istikrarından gelir. Bezmek yok. Göz%20Kirpma

Saygılarımla.

AmerikanistÇevrim Dışı

AmerikanistÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 23:24
Valla abi seni bu karalılığından dolayı tebrik ederim,büyük amerikancısınThumbs%20Up

alpkimÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
alpkimÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2008 09:17
Bu americanlardan vazgeçilmiyor:)))
Sıkıldım yeni tür e döneyim dediğimde bir bakıyorum yeni türde american.
Melekler de üretilince,hadi bu seferde bitkili tank yapalım dedik,onuda yaptık içine 1-2 lepistes atalım renklensin dedim.Baktım Ramirezi almışım:))))
alpkim2008-12-18 09:20:34

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2008 09:28
Cenk seni tebrik ederim.Balıklara ve annene karşı verdiğin mücadele için.
Saygılar.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2008 11:00
Ümit kardeşim geçmiş olsun.Mücadeleler insanı daha da güçlü ve tecrübeli yapar. Zaten senin karakterindede mücadelecilik var. Ben zaten öleceklerine pek inanmıyordum :)
Şansal abi, Amerikan sevdası bağımlılıktır. Bende öyle yani. Bende burada Ramirezi gördüğümde Demasonilere yol verip onları almak istemiştim. Ama bir an için eşimin evde oklava ile bekleyen silüetini gördüm :):)
Engin kardeşim sana ne kadar dua etsem azdır. Bitkiler için çok teşekkür ederim. Abi gül dikmekten yoruldum akşam. Yanlız zaten dekor konusunda kıt olduğum becerim iyice saçmaladı :( .Kökleri ve kayaları yerleştirirken bu kadar zorlanmamıştım. Büyük dere çakılına bitki tutturmak, dikmek ne kadar zormuş Allahım ;( Bir türlü bitki durmuyor. Belki yeni dekoru beğenmeyeceksiniz ama inanın ki ancak bu kadar oldu. Engin, tarif etti ama valla ben gelişigüzel olmasa da önüme gelen yere dikmek zorunda kaldım. İnce kum olsaydı hiç problem değil ama dere çakılında bitki işi gerçekten çok zor.
Birkaç Kare;

enginkoc34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
enginkoc34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2008 11:07
Çok yakışmış tanka bitkiler,eline sağlık.
Barış sazların tamamını arkaya cama paralel dik,güllerin tamamını ise sağ ve sol camların yanına arkadan öne doğru gelecek şekilde dik.Eledoları yanyana sağ ön cama yakın olacak şekilde ek.Bitkiyi çakıla ekmek inanki aqucaly veya kuartz kuma ekmekten daha kolay.Eğer dediğim gibi ekebilirsen büyüdükleri zaman bitki ormanı gibi olur.
Saygılar.

alpkimÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
alpkimÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2008 11:11

Thumbs%20UpHiç fena olmamış,bitkiler 15-20 güne kadar oturunca daha da güzel olacaktır.

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2008 11:19
[QUOTE=enginkoc34]Çok yakışmış tanka bitkiler,eline sağlık.
Barış sazların tamamını arkaya cama paralel dik,güllerin tamamını ise sağ ve sol camların yanına arkadan öne doğru gelecek şekilde dik.Eledoları yanyana sağ ön cama yakın olacak şekilde ek.Bitkiyi çakıla ekmek inanki aqucaly veya kuartz kuma ekmekten daha kolay.Eğer dediğim gibi ekebilirsen büyüdükleri zaman bitki ormanı gibi olur.
Saygılar.
[/QUOTE
Abi o dediğin gibi dikmeye çalıştım, bitki fazla geldi.Tabandaki çakıl yanyana dikmeye müsade etmiyor.Orta kısımda ki gülleri alabilirim belki.Onları alıp sağa sola dikmeye zorlayabilirim.Daha eledolardan 10 kökü fanusa diktim Utangaç. Fanustaki kum ince olduğu için dikmek çok basit oldu. Bitkilerden eğer solan,ölen olursa tekrar düzenleme yapacağım.

dikenÇevrim Dışı

dikenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2008 14:26
Barış abi nasıl tank böyle süper abi.WOV diyorum mükemmel bu açılardan görmedim tank ı onlarıda görünce ellerini sağlık umarım benim akvaryumda buna benzer süper.Barış abi bu arada bitkilerle ilgili konuşmuşsun da.Abim bitkilerlere yönelik kumun sağlamsa katmanlar vs ışıklandırmada iyise muhakkak yaşarlar.Hatta çoğalta bilirisin bile ben tam kumunu bilmediğim ışıklandırmanı bilmediğim için bu kadar yardım edebiliyorum.Eldolar hayli hayli yaşar.Diğer bitkilere co2 gerekebilir.Mayalı sistem yapsan bitkili tank olur ve bitkiler hemen kendilerini gösterirler ama önce bi alışıp tutunsunlar.Havalandırma vs bitkiler çıkabilir olabilir bu azmi asla yormasın abim ben deli oluyorum ama yapcak bişey yok tabi yiniden dikiyorum.Birde burda sana riccia yı öneriyorum adını tam yazamamış olabilirim istersen linkini falan da atim kütüklere tutturarak daha güzel dekorlar elde edebilirsin hemde seyir zevki kat ve kat artar.
burda örnek var bunun gibi olursa güzel olacağına inanıyorum.Bunu göstermemin sebebi istediğim şekle sahip olan tek tank olması umarım yardım etmişimdir.

Saygılar...

baris.aydinÇevrim Dışı

baris.aydinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2008 16:12
[QUOTE=diken]Barış abi nasıl tank böyle süper abi.WOV diyorum mükemmel bu açılardan görmedim tank ı onlarıda görünce ellerini sağlık umarım benim akvaryumda buna benzer süper.Barış abi bu arada bitkilerle ilgili konuşmuşsun da.Abim bitkilerlere yönelik kumun sağlamsa katmanlar vs ışıklandırmada iyise muhakkak yaşarlar.Hatta çoğalta bilirisin bile ben tam kumunu bilmediğim ışıklandırmanı bilmediğim için bu kadar yardım edebiliyorum.Eldolar hayli hayli yaşar.Diğer bitkilere co2 gerekebilir.Mayalı sistem yapsan bitkili tank olur ve bitkiler hemen kendilerini gösterirler ama önce bi alışıp tutunsunlar.Havalandırma vs bitkiler çıkabilir olabilir bu azmi asla yormasın abim ben deli oluyorum ama yapcak bişey yok tabi yiniden dikiyorum.Birde burda sana riccia yı öneriyorum adını tam yazamamış olabilirim istersen linkini falan da atim kütüklere tutturarak daha güzel dekorlar elde edebilirsin hemde seyir zevki kat ve kat artar.
burda örnek var bunun gibi olursa güzel olacağına inanıyorum.Bunu göstermemin sebebi istediğim şekle sahip olan tek tank olması umarım yardım etmişimdir.

Saygılar...
[/QUOTE]
Emre teşekkür ederim. Valla aslında karbondioksit sistemi falan kurmayı düşünmüyorum.Amacım bitkili Amerikan tankı kurmak değil.Bitkileri Akvaryumda, bu şartlarda yetiştirebilir miyim diye merak ettim.Sağolsun Engin gönderdi.Yani ölen bitki olursa yerine ekleme yapmam.Veya sürgün verirse çok abartmadığı müddetçede budamam.Ben akvaryumu doğal tutmak istiyorum.Zaten bitkileride gelişigüzel koymam, fotolara bakınca iyi olmuş gibi Big%20smile

Ümit kardeşimin pazar günü nişanı olduğu için foruma zaman ayıramıyor. Bu yüzden çektiği videoyu benim eklememi rica etti. Buyrun Rastlantısalın dünyasına

baris.aydin2008-12-18 16:45:04

AliMuratÇevrim Dışı

İl: Ankara
AliMuratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2008 10:11
Ümit'in videosunu tam adı ne Barış? Ben sadece tupbu.com dan görebiliryorum youtube 'u. Dosyayı arayıp bulup seyredeceğim. Tam dosya veya açıklama kısmında ne yazıyor?
Hiç bitki olmayınca akvaryumlar biraz yavan kalıyor. Belki seninkinin tek eksiği oydu, şimdi tam süper oldu! Tebrik ederim.
GT veya yanına alacağım diğer amerikanlar büyüdükçe bitkilere sanki bir kinle saldıracaklar. Yaşatmayacaklar. Amerikanla uyumlu bitki seçneğimiz bir elin parmaklarından daha az malesef. Şimdiki halinin tadını çıkar dostum.

Erdal HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,10749[/C]
İl: Mugla
Erdal HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2008 10:28
120 sayfaya ulaşan bir başlık.. İçinde mükemmel envanterlik bilgiler, paylaşımlar var. Ancak, bu başlık altında fotoğrafı konulan akvaryumların " Akvaryum Tanıtımı " başlığında da ayrıntılarıyla tanıtılması gerektiğine inanıyorum.Tebessüm

Saygılar,